Domů » Bleskovky » Xiaomi vysvětluje, proč se příští vlajkový model bude jmenovat Mi 8, a ne Mi 7

Xiaomi vysvětluje, proč se příští vlajkový model bude jmenovat Mi 8, a ne Mi 7

Společnost Xiaomi už příští týden představí pokračovatele loňského vlajkového smartphonu Mi 6, která však oproti očekáváním neponese název Mi 7, ale rovnou Mi 8. Jaké jsou důvody vynechání sedmičky, vysvětluje Xiaomi v jedné z upoutávek.

Podle plakátu chystaná vlajková loď překonává očekávání v mnoha aspektech, a z tohoto důvodu si zaslouží přeskočit celou jednu generaci. Podobně argumentoval před lety i Microsoft, když přeskočil z Windows 8.1 na Windows 10. U Xiaomi zřejmě těmi revolučními aspekty mají být 3D skener obličeje a čtečka otisků prstů vestavěná do displeje.

Xiaomi 8: výroční smartphone dostane 3D skener obličeje a čtečku otisků v displeji

Druhou a dříve spekulovanou možností, proč Xiaomi přeskakuje sedmičku, je letošní oslava osmého výročí společnosti o založení. Ostatně na některých prospektech je telefon uveden jako Mi 8 Anniversary Edition.

Bude se velmi rychle nabíjet

Xiaomi Mi 8 také bude jedním z mála telefonů, které podporují nejnovější standard rychlého dobíjení od Qualcommu, Quick Charge 4.0+, prozrazuje to přímo stránka Qualcommu. Technologie Quick Charge 4.0+ byla představena loni v červnu, oproti QC4 má být nabíjení o 15% rychlejší a o 30% efektivnější. Podle záznamu z certifikace FCC víme, že Xiaomi Mi 8 bude pracovat s maximálním výkonem 18 W, a to v režimech 5V/3A, 9V/2A a 12V/1,5A.

Budeme u toho

Xiaomi Mi 8 bude mít premiéru příští čtvrtek 31. května, na akci, která se odehraje v čínském Shenzenu budeme mít kolegu Ondřeje Gardavského, takže se můžete těšit na aktuality přímo z místa dění.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. A co české LTE frekvence budou tentokrát??

  2. Nemyslím si že to stálo za přeskočení řady k čemu 3D skonování pokud nemáte dobrý foťák a video, to že má dobré rozlišení display neznamená že to má i na fotáku většina recenzí u xiaomi se k fotaku vyjadřuje povrchně a vyzdvihuje pouze fakt kolik mpx má,což ovšem jak dobře ví tento výrobce neznamená nic pokud nemá i vinikající světelnost a xiaomi v tomto směru nijak výrazně nezáří…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).