Domů » Bleskovky » Xiaomi uzavřelo s Microsoftem patentovou dohodu: Bude předinstalovávat Office a Skype

Xiaomi uzavřelo s Microsoftem patentovou dohodu: Bude předinstalovávat Office a Skype

Společnosti Microsoft a Xiaomi včera rozšířily partnerství a uzavřely smlouvu o vzájemném licencování vlastních patentů, přičemž zhruba 1 500 patentů (týkajících se vesměs bezdrátových sítí a videa) si Xiaomi od Microsoftu koupilo přímo za blíže neupřesněnou částku.

Xiaomi

Podle vzájemné dohody bude navíc Xiaomi od letošního září předinstalovávat aplikace Office (Word, Excel, PowerPoint a Outlook) a Skype na svá zařízení s Androidem, konkrétně na smartphony Mi 5, Mi Max, Mi 4s, Redmi Note 3 a Redmi 3. Microsoft chce zřejmě tímto krokem přimět čínské uživatele předplácet si program Office 365 a cesta přes zařízení značky Xiaomi je pro tento účel maximálně vhodná – podle posledních dat agentury IDC se čínský drak na svém domácím trhu opět vyšvihl na první místo v žebříčku výrobců smartphonů.

mi 4

Microsoft loni ve spolupráci s čínskou komunitou MIUI připravil speciální ROM s Windows 10 Mobile pro telefon Mi 4, přímo s Xiaomi pak připravil variantu tabletu MiPad 2.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Otázka která byla nakousnutá už vedle na mobilmanii je :…

  Půjde to odinstalovat bez roota? Můj názor je že pokud si MS dostatečně zaplatil, tak ne.

  Celkově Xiaomi zamčení boot loaderu ( pro natvrdlé zamčený neznamená že nejde odemknout) , absencí root u nových ROM ( neříkám, že nejde rootnout) v tomhle není user friendly.
  Dál bude otázka jak si s software od MS poradí komunita např MiUi.cz , pokud tam bude třeba jediný mailový klient Outlook…

  Jinak nebavím se ani tak o geekách, kteří si jen tak během svačiny vymění kernel. Bavím se o naprosté většině trhu , která není dostatečně odborně na výši. Uvědomte si, že z celosvětově všech prodaných smartphonů, všech platforem je rootnuto pod 8% .

  Takže jak pro lidi taky měnit dialery, launchery, sms klienty, ORM , root to připadá bežné ., pro ty miliardy zákazníků po světě to normální není a nedělají to.

 2. disshater (neregistrovaný)

  2016 – vzajemne licencovani patentu a instalace SW

  2017 – Xiaomi predstavuje linii MiW s WM (nebo jak se to za rok bude jmenovat)

  2018 – Xiaomi v tezkych cervenych cislech

  konec 2018 – MS odkupuje Xiaomi

  konec 2019 – MS odpisuje investici do Xiaomi

  zacatek 2020 – MS hleda dalsi obet

  • qoooooo (neregistrovaný)

   Aaa se Samsungem je to stejne ? JA jen ze to maj u nich stejne jako tu.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Blbý je že Xiaomi je více či méně v Číně první. Nokia byla na ocase… …tedy to sme se nasmáli.

   • disshater (neregistrovaný)

    Nokia byla v 2010 na ocase?

   • Martin P. (neregistrovaný)

    Psalo se to tu už xxxkrát.

    Pokud by Nokia byla silná prosperující firma a jasnou budoucností ve svých produktech. Tak by do WP nešla a nebyla by následně mobilní divize ani na prodej.
    Problém nastal, že dostatečně rychle nezareagovali na Android ( 2008 ) a iPhone (2007)… …takže ano v roce 2010 byly na ocase proto se jich chytil MS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).