Domů » Bleskovky » Xiaomi údajně projevilo zájem o koupi GoPro

Xiaomi údajně projevilo zájem o koupi GoPro

Společnost GoPro není zrovna ve zdravé finanční kondici, prodeje outdoorových kamer nejdou podle představ a dron Karma skončil doslova fiaskem. Šéf firmy Nick Woodman dokonce počátkem tohoto roku oznámil, že byť aktivně kupce nevyhledává, je otevřený nabídkám. A zdá se, že nabídky přicházejí.

GoPro nemělo Vánoce podle představ. Ředitel firmy je otevřený prodeji

Svůj zájem podle agentury Bloomberg vyjádřila společnost Xiaomi, která ve svém porfoliu outdoorové kamerky již má, a díky jejich nízkým cenám je možná jedním ze strůjců aktuálního neúspěchu GoPro. Podle investiční banky JPMorgan Chase & Co. Je tržní kapitalizace GoPro zhruba 761 milionů dolarů, byť před několika lety dosahovala výše 10 miliard. Podle serveru The Information by se tak cena akvizice mohla pohybovat okolo 1 miliardy dolarů (asi 20,5 miliard korun).

Přestože ani jedna ze společností spekulace o akvizici nepotvrdila, akcie GoPro po vydání této zprávy posílily o více než 8 procent.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).