Sledujte nás na YouTube

Xiaomi údajně projevilo zájem o koupi GoPro

Společnost GoPro není zrovna ve zdravé finanční kondici, prodeje outdoorových kamer nejdou podle představ a dron Karma skončil doslova fiaskem. Šéf firmy Nick Woodman dokonce počátkem tohoto roku oznámil, že byť aktivně kupce nevyhledává, je otevřený nabídkám. A zdá se, že nabídky přicházejí.

Svůj zájem podle agentury Bloomberg vyjádřila společnost Xiaomi, která ve svém porfoliu outdoorové kamerky již má, a díky jejich nízkým cenám je možná jedním ze strůjců aktuálního neúspěchu GoPro. Podle investiční banky JPMorgan Chase & Co. Je tržní kapitalizace GoPro zhruba 761 milionů dolarů, byť před několika lety dosahovala výše 10 miliard. Podle serveru The Information by se tak cena akvizice mohla pohybovat okolo 1 miliardy dolarů (asi 20,5 miliard korun).

Přestože ani jedna ze společností spekulace o akvizici nepotvrdila, akcie GoPro po vydání této zprávy posílily o více než 8 procent.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *