Domů » Bleskovky » Xiaomi údajně letos MWC vynechá: nové telefony přijdou později

Xiaomi údajně letos MWC vynechá: nové telefony přijdou později

Společnost Xiaomi se loni poprvé ukázala na veletrhu MWC a všichni napjatě očekávali oznámení expanze na západní trhy. Nakonec se tak nestalo, Xiaomi představilo novou vlajkovou loď Mi 5 (recenze), avšak ta byla podle zvyklostí určena výhradně pro asijské zájemce. Stejná písnička se opakovala i letos na veletrhu CES, a podle posledních informací se globální expanze nedočkáme ani letos na MWC.

hugomi5

Podle reportu serveru TechCrunch se totiž Xiaomi barcelonského veletrhu vůbec nezúčastní. Zda má toto rozhodnutí nějakou souvislost s odchodem mezinárodní tváře Xiaomi Hugo Barry do Facebooku, nevíme. O nové telefony (spekuluje se o Mi 6 a Mi MIX EVO) přijít nemáme, jenom se neobjeví v Barceloně, ale patrně na pozdější akci konané v Číně; její termín však bohužel neznáme.

Hugo Barra míří do Facebooku, bude mít na starost virtuální realitu

Xiaomi v loňském roce zaznamenalo pokles zájmu o smartphony, sám CEO Lei Jun přiznal, že v počátcích společnost rostla příliš rychle, a že aktuálně musí zpomalit a soustředit se udržitelný dlouhodobý růst.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).