Xiaomi řeší závažný problém: u Redmi Note 7 Pro explodovala baterie

exploze ohen fire explosion

Již delší dobu jsme neslyšeli o výbuchu smartphonu způsobeném problémy s baterií. Nyní však server TechRadar přinesl zprávu o nejnovějším takovém případu, v němž hrál hlavní roli Redmi Note 7 Pro a který stal se v Indii. K explozi došlo údajně kvůli předchozímu poškození baterie.

Redmi Note 7 Pro na oficiálním snímku, zdroj: Redmi

Smartphone si jeho majitel jménem Vikesh Kumar koupil v prosinci. Fungoval mu bez problémů až do minulého pátku, kdy ucítil, že se mu v kapse zahřívá, načež jej vytáhl ven, a když viděl, že z něj stoupá kouř, v panice jej odhodil směrem ke své tašce, která ležela poblíž. Poté zařízení explodovalo a tašku „vzalo s sebou“.

Co na to výrobce?

Kumar vyjádřil své zklamání nad tím, jak se k jeho případu postavil servis Xiaomi. Podle něj mu bylo naznačeno, že před incidentem musel s telefonem něco dělat. Uvedl také, že k nabíjení používal originální nabíječku, kterou dostal v balení s telefonem, a že než smartphone vybuchl, úroveň nabití byla na 90 procentech.

Redmi Note 7 vybuch
Xiaomi Redmi Note 7 Pro po explozi (autor fotografie: Vikesh Kumar)

V reakci na situaci Xiaomi vysvětlilo, že výbuch nastal kvůli předchozímu poškození telefonu, které mohlo způsobit narušení integrity baterie. Konkrétnější však v tomto směru nebylo. Čínský smartphonový gigant dodal, že Kumarovi poskytl veškerý potřebný servis, aby zajistil jeho plnou spokojenost.

Hardwarové parametry Redmi Note 7 Pro

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 9.0, čipset: Qualcomm Snapdragon 675, octa-core, 2× 2,0 GHz Kryo 460 Gold + 6× 1,7 GHz Kryo 460 Silver, GPU: Adreno 612, RAM: 4/6 GB, interní paměť: 64/128 GB, pam. karta:
Rozměry: 159,2 × 75,2 × 8,1 mm, hmotnost: 186 g, zvýšená odolnost: ne

Displej, konektivita a baterie

6,3", IPS LCD, rozlišení: Full HD+, 1080 × 2340 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 48 Mxp, f/1.8, 1/2.0", 0.8µm, PDAF, druhý: 5 Mpx, portrétový, f/2.4, selfie kamera: 13 Mpx, Full HD video, HDR

Výbuchy baterií smartphonů nejsou až tak neobvyklým jevem. Vzpomeňme např. na tímto nechvalně proslulý Samsung Galaxy Note 7 nebo novější případ, kdy v Číně uživateli před obličejem explodoval bazarový iPhone 6 Plus.

Autor článku Martin Duchoslav
Martin Duchoslav

Kapitoly článku