Xiaomi Redmi Note 5 na prvních renderech: tenčí rámečky a duální fotoaparát

Společnost Xiaomi letos v srpnu představila smartphony Redmi Note 5A a 5A Prime (více informací), avšak na standardní řadový model Redmi Note 5 ještě nedošlo. Nástupce úspěšného smartphonu Redmi Note 4 je však v přípravě a dorazit by měl již brzy; internetem totiž kolují jeho údajné rendery, specifikace a také ceny jednotlivých variant.

Xiaomi Redmi Note 5 si má ponechat kovové unibody tělo, které na zadní straně přetnou dva plastové proužky kvůli průchodu signálů bezdrátových sítí. Na čelní straně dojde ke ztenčení rámečků okolo 5,5″ Full HD displeje, zejména po stranách a nad ním. Na bradě však potěší přítomnost ovládacích senzorových kláves, nad displejem pak najdeme klasickou sestavu tvořenou reproduktorem, 12Mpx selfie kamerkou a nezbytnými senzory.

V horní části kovových zad najdeme hned tři kruhové prvky – dva budou patřit duálnímu fotoaparátů s kombinací čipů s rozlišením 16 a 5 megapixelů, třetí kruh je čtečka otisků prstů. Na horní straně potěší přítomnost 3,5mm jacku na sluchátka a infraportu, na spodní straně se bude nacházet USB-C port sloužící k nabíjení akumulátoru s kapacitou 3 790 mAh. Díky čipsetu od Qualcommu bude podporováno rychlonabíjení QuickCharge 3.0.

Redmi Note 5 má být nabízen v několika konfiguracích – procesorem bude 14nm Snapdragon 630 nebo 660, kapacita RAM 3 nebo 4 GB, vnitřní úložiště pak 32 nebo 64 GB. Cena se má pohybovat mezi 1 200 – 1 500 CNY (4 – 5 tisíc korun bez DPH), datum představení je zatím neznámé.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku