Domů » Bleskovky » Na Xiaomi Redmi Note 5 nečekejte. Náhradou má být nové Redmi 5 Plus

Na Xiaomi Redmi Note 5 nečekejte. Náhradou má být nové Redmi 5 Plus

Společnost Xiaomi letos učinila neočekávaný tah – na konci léta představila smartphony Redmi Note 5A a 5A Prime, zatímco na klasický Redmi Note 5 nedošlo vůbec. A údajně ani nedojde.

Velikost smartphonů v posledních letech narostla a kategorie tabletofonů se zcela vytratila, neboť úhlopříčku displeje nad 5,5″ má každý druhý smartphone. Xiaomi nedávno přispělo mezi levná zařízení s velkým displejem modelem Redmi 5 Plus, který disponuje 6″ displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 625 a paměťovými variantami 3/32 nebo 4/64 GB. Díky této konfiguraci by nemělo smysl uvádět na trh model Redmi Note 5, i když hlavní moderátor oficiálního MIUI fóra potvrdil, že v přípravě skutečně byl. Jiný levný „tabletofon“ ale prozatím od Xiaomi neuvidíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Použití SD 625 moc nechápu.

 2. Doufám že trend zvětšování nebude nabývat obludnych hranic. Pro mne telefon konci na 5″. Vše nad je obludárium.

  • Ty jsi další z těch, co hodnoti telefon podle uhlopricky? :D Uhlopricka ale sama o sobe nerika nic o tom, jak se ti bude držet telefon v ruce. To určuje jediný parametr – SIRKA zarizeni. A pokud bude sirka zarizeni rozumna, tj. v mém případě do cca 75mm, nemám problém ani se 6″.

  • Osobně mi třeba také vyhovuje větší úhlopříčka, ale pokud člověk potřebuje telefon používat jednou rukou, trochu to problém je. Nejistota držení, nutnost přehmátnout, nemožnost dosáhnout na celý display… Pro takovou práci považuji 5″ za maximum, nicméně mám poměrně velké ruce. Kdo takto telefon používá hlavně a má třeba ruce menší, je už i to dost. Znám hned pár lidí, kteří si opečovávají své, dnes již historické, kousky, protože mají kolem 4″ a na takovou rychlou a pohodlnou práci je to pro ně ideál.

 3. Tak on Redmi Note 4 u nás už snad pouze ve verzi Globál s Fulltextu LTE není vůbec špatný za tu cenu.
  Výborne dílenské zpracování, nechybí snad nic ani notifikace i LED a když už má virtuální tlačítka což je vzácnost, jsou naštěstí podsvícení a, to moc časté nebývá.
  Když srovnám Note 4 s Nokii 5 třeba, tak ta čitelné ztrácí, tyhle dolarové maličkosti příště nemá a táhne ji to dolů.
  Pokud někdy koupím nový telefon, chci buď tohle. Které nebo jiné, Xiaomi mi začíná být velmi sympatické a nebudu sam.
  Tahle značka se dere poměrně výrazně nahoru a dohani na poli androidu vedoucí dvojku Samsung a Huawei.

  • Klasika omlouvám se za patvary/překlepy a ne a ne ten Gboard vypnout.

  • Tahle značka se dere poměrně výrazně nahoru a dohani na poli androidu vedoucí dvojku Samsung a Huawei.

   Co se nizsi a stredni tridy tyce, tak urcite. Tam proste Samsung uz dost zaostava, Huawei/Honor jeste ta stredni trida jakz takz. Jeste kdyby to nabidlo vetsi podporu prave v zapadnich zemich + pravidelnejsi updaty (tady si nejsem az tak jist, zda maji, nebo ne) a je to fakt bomba.

 4. Nox
  K ovládání jednou rukou byly Xperia Compact naprosto suprově.
  Dnes se takto výborné ovládá trba iPhone 6/6s a nástupci prostě s 4.7″
  5-5.2″ (to druhé můj případ) se dá také jen ten palec se musí víc natahovat ale jde o zvyk.
  Od 5.5″-6,6.4″ to už nejde.
  Výrobci a Xiaomi také nabízí pohodlnější režim kdy přejetím prstů se screen trochu uzpůsobí, zkoušel jsme to u prodejce ale nějak na chut nepřišel, možná bych si ale časem zvyknul.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).