Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi 3 oficiálně: Kovové tělo, Snapdragon 616 a velká baterie za 3 tisíce

Xiaomi Redmi 3 oficiálně: Kovové tělo, Snapdragon 616 a velká baterie za 3 tisíce

Čínská společnost Xiaomi představila nástupce loňského modelu Redmi 2, který za cenu low-endového smartphonu nabídl parametry telefonu střední třídy. Nyní přichází třetí generace, o níž by se dalo napsat prakticky to samé. Xiaomi Redmi 3 navíc přichází o polykarbonátové tělo v pestrých barvách a nahrazuje jej strukturovaným kovem, čímž může v segmentu levných smarpthonů získat u zájemců kladné body.

Xiaomi Redmi 3 si ponechává pětipalcový HD displej svých předchůdců, takže se dnes s velikostí 139,3 × 69,6 × 8,5 mm řadí spíše mezi menší zařízení, byť oproti Redmi 2 v šířce i výšce narostl. Hmotnost činí 144 gramů, což je na telefon s kovovým tělem a baterií o kapacitě 4 100 mAh slušná hodnota. Baterie má vydržet až o čtvrtinu déle než u Redmi 2 a díky podpoře technologie Qualcomm QuickCharge 2.0 ji bude možné dobíjet rychleji.

Pohonnou jednotku tvoří osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 616 podpořený 2 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne kapacitu 16 GB a je možné rozšířit jej paměťovou kartou o dalších 128 GB. Pokud však rozšíření paměti využijete, nebudete moci používat tento telefon v režimu dual SIM, šuplíček umístěný na levé části je totiž hybridní. Telefon podporuje sítě LTE, avšak zatím nemáme seznam podporovaných frekvencí.

Hlavní fotoaparát telefonu disponuje rozlišením 13 megapixelů, autofokusem a světelností f/2.0, kromě něj se na zádech nachází ještě hlasitý reproduktor. Pro videohovory a selfies je připravena 5Mpx kamerka nad displejem, pod ním nechybí trojice senzorických tlačítek pro ovládání systému. Tím je MIUI 7 založený na starším Androidu 5.1 Lollipop.

Xiaomi Redmi 3 bude dostupný ve třech barevných kombinacích od zítřejšího dne v Číně za cenu 699 juanů, což je v přepočtu asi 2 600 korun bez DPH. To je pro kovový telefon velmi zajímavá cena, která však zřejmě bude v našich končinách mírně pošpiněna absencí podpory „tuzemských“ sítí LTE. Pro náš trh ale telefon určen není, a jeho pořízení tak bude možné pouze přes vybrané dovozce.

Xiaomi Redmi 3 můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

32 komentářů

 1. Petr Lenk (neregistrovaný)

  Je to číňan, české LTE na to můžeme zapomenout.

 2. Blběna (neregistrovaný)

  Tak v tom případě může číňan zapomenout na prodeje v ČR.

  • knizmi (neregistrovaný)

   Jelikož to tady ten Číňan neprodává, tak mu to je asi celkem jedno.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Firma Xiaomi, nemá na území západní Evropy , nebo EU žádné oficiální zastoupení ! Tedy přímo z maloobchodu tu nemá ani korunu.

   Je tu jen spousta dovozců a přeprodejců, kteří se často vydávají za zastoupenní… …ale jsou to neoficiální distributoři.

   Z důvodů patentových a licenčních problémů se nedá čekat že by firma na trh v EU nebo USA oficiálně vstoupila.

   S důvodů že ty smartphony jsou prostě levné si to kupce najde a absence kompletního výčtu frekvencí LTE v EU jim nebude Vadit většinou ti lidé stejně nemají pořádný datový tarif a jsou většinou na Wifi.

   Na 3G se nejde spoléhat protže to bylo\je a bude postupně nahrazováno za LTE. Dotyčné telefony jim pak poběží jen 2G ( GPRS, EDGE)

  • Martin (neregistrovaný)

   Co to meleš Xiaomi se prodává na alza.cz žádný podvod ani dovoz z ciziny napřed zjišťuj pak piš.

  • Martin (neregistrovaný): No a co, že nějaká kyperská společnost to má v CZ mutaci eshopu? Tahá to z číny jako jakýkoli jiný dealer. Xiaomi NEMÁ žádné zastoupení v CZ, ať už vlastní nebo skrz výhradního distributora. Co na tom nechápeš? Samozřejmě, v okamžiku, kdy ti skončí zákonná lhůtě se nemáš v ČR na koho obrátit se servisem, pokud nebude někdo max. schopen vyměnit displej objednaný z eBay…

  • Martin (neregistrovaný)

   To že bude 3G nahrazeno 4G neznamená že 3G nebude fungovat to by lidi hodně nasralo je jich víc než dost co má levný tel s 3G a 4G nepotřebují.

  • Martin (neregistrovaný): A kde jsi ve světle toho, že dnes je rozvíjena jen 4G a 3G bude časem vypnutá došel k závěru, že nepotřebují 4G? Není to spíše ehmm naopak?:)

  • shepii (neregistrovaný)

   Uni: Asi to myslel uživatele, kteří nedávno koupili smartphone pouze s 3G, protože 4G nevyužijí, nebo volili podle jiných parametrů a asi netušili, že 3G jim bude brzy nahrazeno právě 4G. Ti teď budou asi opravdu naštvaní.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Martin (neregistrovaný)Dnes v 14:45 :…

   Aha takže nechápete jak funguje volný trh. Takže v normálním tržním prostředí smí prodávat zboží nějaké značky, kdo chce. Xiaomi, ani vláda ČR vám nemůže zakázat v Hongkongu nakoupit smartphony, dovést je sem a tady prodávat.

   A proč taky když oni peníze dostanou a veškeré ostatní povinnosti jako záruku, manuál a záruční servis padá na bedra toho, kdo Vám to prodal. Pokud to dodrží zákony, tak to nikoho při tak malých prodejích pálit v EU nebude.

   V momentě kdy to bude opravdu konkurovat počtem prodaných kusů ostatním je logické, že to velcí hráči napadnou za licence a patenty. Dá se říci, že tihle výrobci jsou v EU jen tolerováni.

   Alza pak zboží Xiaomi do ČR ani nedováží, ani není firmou Xiaomi určeným distributorem pro ČR. V našem státě záruku zákoně drží ten, kdo to prodal, dobrovolně se k tomu může přihlásit i „třetí osoba“, ale nemůžete jí to přikázat. Takže jiný prodejce, než od kterého jste si přeba RedMI2 koupil, může reklamační řízení odmítnout. On Vám to neprodal a tím kdo vám to prodal žádnou servisní smlouvu nemá. To není žádný podvod že nevíte jak svět funguje.

   Jinak k výměně 3G BTS , které mají již často ukončený support již dochází. Takže tam kde bylo 3G lidem s neevropskými smartphony zbývá GPRS\EDGE.

   Oficiálně se k ukončení 3G vyjádřil již T-M. Provozovat zároveň 3G-4G je totiž neekonomické. Nečekejte, že u O2 a VF to bude jinak.

   Jinak ty co mají levný telefon s 3G opravdu operátory tady, nebo v Německu opravdu netankují. Protože ti jim stejně vydělat nedají.

  • Martin (neregistrovaný)

   Takže důchodci a jiní lidé co mají tel jen na volání budou muset si koupit telefon s 4G tož to je skvělé.

  • Martin (neregistrovaný): Ne, 2G (GSM) zůstává zachováno.

  • Martin (neregistrovaný): resp. ano, jednou tomu tak bude. Nic nového pod sluncem, např. DVB-T tunery také musely nahradit předešlé (a budou znovu s nástupem DVB-T2). Taky jednou lidé prostě musely přestat jezdit po městě koňmo, všude samá benzinka, ale seno a stáje nikde.

  • Tom (neregistrovaný)

   No ono to s tím vypnutím 3G nebude ještě tak žhavé.

   [odkaz]

   Takže většina zatím LTE nepoužívá…

  • TOM (NEREGISTROVANÝ): To souhlas, nicméně min. rok zpětné kupovat přístroj bez podpory LTE (4G až tak zásadní pravda není) je řekněme nerozum nebo mizerná práce prodejce.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Tom (neregistrovaný) Včera v 18:28:… Vypínání 3G a počet lidí kteří používají 4G není závislost tak jak jí vykládáte.

   Pokud Motorola, Huawei, Nokia a podobní výrobci technologií pro telefonní operátory ukončí podporu 3G BTS tak ukončí a nikoho nezajímá, že 3G bod používá víc lidí než 4G.

   To platilo třeba i pro přechod SECAM > PAL , nebo analog na DVB-T I.

   Bude se opakovat do roku 2020 s přechodem DVB-T1 na DVB-T2 . Stejné to bude s přechodem na digitální rozhlas atd… …to kolik to staré lidí používá , nebo kolik za to dali není relevantní argument.

  • Xooo (neregistrovaný)

   K žádnému vypínání 3G u českých operátorů v současnosti nedochází. Už jenom proto, že mají dlouhodobé rámcové smlouvy a smlouvy s virtuálními operátory, kteří nabízí své služby zcela bez LTE. K postupnému vypínání 3G nedojde dříve než za 7 až 10 let. Pravděpodobně budou operátoři držet 3G co nejdéle.

   Vzhledem k tomu, že většina lidí si kupuje telefon max na dva roky. České LTE někoho, kdo telefonuje s virtuálním operátorem nebo někoho s nízkým tarifem na data u běžného operátora nemusí LTE vůbec zajímat.

   Smysl pořídit LTE má pokud si seženete tarif se 100GB měsíčním FUPem. Není minimálně těch 30GB v případě, že používáte často wifi.

   Každý den stahuju jen na telefonu v průměry 1GB dat, někdy 2GB. Nedovedu si představit, jaký FUP bych musel mít, kdybych nevyužíval virtuála bez LTE.

  • Xooo (neregistrovaný): Něco jiného je vypínání, něco jiného údržba a něco jiného rozvoj:) O rozvoji 3G nemá smysl hovořit. Údržba bude v rámci „teď to tam funguje, až nebude, tak to sundáme) a vypínání jak říkáš, legislativně aktuálně není asi ani aktuální. Ale dávat si růžové brýle a představovat si růžovou budoucnost 3G je zbytečné. Ne, je to technologie „na dožití“. Nic víc.

   LTE a souvislost FUP mi uniká.

  • Xooo (neregistrovaný)

   Ten chytřejším souvislost neuniká, jinak souhlas. Většina lidí LTE nepoptává.

  • Xooo (neregistrovaný): Ano, většina lidí moc netuší, že je tu mezi námi 2G-3G-LTE-4G síť a co ano a co ne. Pak je ale úkolem právě třeba tohoto webu, prodejce apod. erudovaně informovat. A diskuse typu „LTE“ není potřeba (ještě ke všemu plno lidí myslí 4G) apod. tomu bohužel nepomáhá.

 3. Xiaomi tu nemá oficiální zastoupení a nějaká česká republika mu je s naším LTE u zadele.

  Kdo bude chtít „výkonný“ android za 3000,- z ČÍNY, tak s tím musí počítat.

  Ale pokud vím, tak na XDA umí potřebná pásma „odemknout“, pokud to použitý chipset umí.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Pokud to chipset umí nějakou frekvenci a tam nemáte na ty frekvence vhodnou anténu a tak to stejně FUNGOVAT NEBUDE..

   Takže není potřeba, ale možnost to zkusit odemknout! A stejně nemáte jistotu že to fungovat bude. Ono na tom XDA je stejné množštví lidí kterým to nefunguje.

 4. Petas (neregistrovaný)

  Takze Snapdragon 616 + 2GB RAM + 16GB ROM + 128GB karta + 4100mAh baterka + 5″ HD displej a to ve za cca 2600 bez DPH a nema LTE to same od samsungu jen s polovicni baterkou a LTE je za 11 000 bez DPH. Stejne paramatry ale 4x vyssi cena jak to ten samsung dokaze tak vylhat a jeste to lide kupuji

  • Marduch (neregistrovaný)

   Nic se neboj, tady to bude k dostání bratru za bůra :)

  • Tom (neregistrovaný)

   Nebude třeba rozdíl v tom že jedna firma něco navrhne a vyvine – Samsung a jiná firma zkopíruje/ukradne co jde – Xindl,tedy nejen Xindl ale většina šuntů z Číny?

  • Xooo (neregistrovaný)

   Firma, která navrhne a vyvine je Apple.

   Ten kdo to ukradne a kopíruje je Samsung.

   Xiaomi se u Apple inspiruje, netají se tím a má férový přístup a politiku.

   Samsung nejvíc okrádá zákazníky.

 5. Pokud to bude mít LTE pro Evropu, tak do toho půjdu. Ještě kdyby to tak mělo mobilní desítky ;)

 6. Ach to LTE. Ten telefon nemá větší chybičky, jen to hloupé LTE…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).