Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi 2 se odhaluje na prvních snímcích, velké změny však nečekejte

Xiaomi Redmi 2 se odhaluje na prvních snímcích, velké změny však nečekejte

Certifikací u čínského telekomunikačního úřadu TENAA prošel nový smartphone od Xiaomi, který se s nejvyšší pravděpodobností stane nástupcem modelů Redmi/Redmi 1S. Na ty zcela jasně odkazuje jednak svým designem, který se oproti předchůdcům změnil pouze v detailech, druhak i výbavou, v níž mnoho položek nedoznalo změn. Konkrétně máme na mysli třeba 4,7palcový displej s rozlišením 720 x 1280 px nebo osmimegapixelový fotoaparát doplněný dvoumegapixelovým snímačem na přední straně.

 

Přítomen bude 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 410 se čtyřmi jádry běžícími na frekvenci 1,2 GHz, jenž je doplněn o 1GB operační paměť a 8 GB velké interní úložiště. Energii novince dodá baterie o kapacitě 2200 mAh. Výrobce uposlechl výtek k předchozímu modelu a nástupce se již dočká podsvícení u tří senzorových tlačítek pod displejem. Chybět nebude ani LTE a to vše bude zabaleno do těla o hmotnosti přibližně 134 gramů.

   

Novinka bude dostupná v široké škále barev, konkrétně v černé, bílé, červené, oranžové, zelené, modré a fialové. Cena na čínském trhu se bude pohybovat mezi dvěma až třemi tisíci korunami, u nás bychom si ovšem měli připravit zhruba o další 2000 Kč navíc. Na závěr dodejme, že výše uvedené specifikace nejsou úplně definitivní, k pravdě však budou mít přinejmenším velmi blízko.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. johny350 (neregistrovaný)

    design podľa MI4 je super, z prednej strany keby nemal červené tlačidlá tak na nerozoznanie od MI4 a to sa mi páči, ešte by to chcelo 2gb ram, lepší predný fotoaparát a beriem ho ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).