Xiaomi představí odlehčenou vlajkovou loď: Mi4i už nebude mít kovovou konstrukci

Čínská společnost Xiaomi plánuje na 23. dubna tiskovou konferenci v Novém Dillí, na které by mělo dojít k představení nových produktů. Očekává se, že bude odhalen tabletophone Redmi Note 2 a podle posledních uniklých informací by se měl objevit smartphone Mi4i.

 

Podle názvu je jasné, že by měla novinka vycházet ze současné vlajkové lodi – modelu Mi4. Druhé písmeno I v názvu by ovšem mělo údajně znamenat ořezanou verzi. Nejvíce se změna projeví na samotné konstrukci. Mi4i totiž na rozdíl od plnohodnotné verze postrádá kovový rámeček.

Procesor Qualcomm Snapdragon 801 vystřídá slabší model 615 a kapacita operační paměti bude snížena na 2 GB. Displej s úhlopříčkou 5 palců a rozlišením full HD by měl údajně zůstat, což je jedině dobře. Stejně tak je na tom i 13Mpx hlavní fotoaparát.

Díky osazení novějšího SoC by měla být údajně rozšířena podpora LTE sítí. Zda se dočkáme i u nás používaných frekvencí zatím není známo. Všechny změny se samozřejmě nejpříznivěji projeví na ceně. Ta by se měla pohybovat těsně pod hranicí 200 euro, což je zhruba 5 500 Kč. Můžeme jen doufat, že se Xiaomi Mi4i dostane i na český trh, protože se jedná o velmi zajímavý telefon s příznivou cenou.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

2 komentáře

  1. Pacikx (neregistrovaný)

    Na Český trh se bez pochyby dostane, nicméně překupníci nasadí cenu tak na 8-9k kč…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *