Domů » Bleskovky » Xiaomi předběhne Samsung. Mi Mix 4 s poddisplejovou kamerou představí o den dříve

Xiaomi předběhne Samsung. Mi Mix 4 s poddisplejovou kamerou představí o den dříve

Příští středu pořádá Samsung svůj velký Unpacked Event, jehož největší hvězdou se stane ohebný smartphone Galaxy Fold 3. Ten jako vůbec první ze všech Samsungů nabídne technologii poddisplejové selfie kamerky, která je jakýmsi svatým grálem všech výrobců smartphonů; díky ní se máme konečně rozloučit s průstřely, výřezy a složitými vysouvacími mechanismy.

Xiaomi předběhne Samsung o den

Společnost Xiaomi si je tohoto faktu dobře vědoma, a proto rovněž chystá vlastní smartphone s poddisplejovou selfie kamerou. A aby čínská firma ubrala Samsungu trochu té mediální pozornosti, představí jej den před velkou korejskou premiérou.

Mi Mix 4 1

Chystaný smartphone bude spadat do rodiny experimentálních telefonů Mi Mix, tentokráte se bude honosit pořadovým číslem 4. Jeho premiéra je naplánovaná na 10. srpna, virtuální tisková konference bude zahájena v 1:30 našeho času.

Pokud se vyplní informace ze záznamu čínské certifikační autority TENAA, můžeme se těšit na telefon s čipsetem Qualcomm Snapdragon 888, 8/12 GB RAM a až 256GB úložištěm. Spekuluje se rovněž o podpoře ultrarychlého 120W nabíjení a možná dojde i na sekundární displej na zádech.

Samsung se ale čínské konkurence rozhodně nemusí bát, neboť je zaměřena na jinou cílovou skupinu. Jednak Mi Mix 4 nebude ohebným smartphonem a navíc má být zpočátku dostupný pouze v domovské Číně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).