Sledujte nás na YouTube

Xiaomi Pocophone F1: certifikace odhalila důležité parametry levného vlajkového modelu

Společnost Xiaomi chystá nový smartphone poháněný výkonným čipsetem Qualcomm Snapdragon 845. Oproti modelům Mi 8 nebo Mi Mix 2 se patrně bude jednat o „obyčejnější“ zařízení, což se má příznivě projevit na ceně, která má v Evropě startovat už na 420 eurech (asi 10 800 korun). Jakou zařízení dostane výbavu, odhaluje Bluetooth certifikace.

Důraz na kvalitní fotografie?

Úhlopříčku nebo rozlišení displeje neznáme, víme však, že na čelní straně najdeme také selfie kamerku s fyzickým rozlišením 20 Mpx. Díky technologii Super Pixel má docházet ke spojování obrazových informací z několika pixelů do jednoho, čímž má docházet ke snižování míry šumu a zachycování více světla, což se pozitivně projeví za zhoršených světelných podmínek. Přední kamerka má také ve spolupráci s infračervenou kamerkou a umělou inteligencí rozeznávat majitele telefonu a starat se jeho autentizaci.

 

Hlavní fotoaparát na zádech bude duální a bude jej tvořit kombinace čipů s rozlišením 12 a 5 Mpx. Hlavní senzor má mít velikost jednoho pixelu 1,4 mikrometru a má využívat technologie dual pixel autofocus.

Hardwarové parametry Xiaomi Pocophone F1
Systém: Android 8.1
Rozměry: bude upřesněno, Hmotnost: bude upřesněno
Procesor: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,8 + 4x 1,8 GHz
RAM: 6 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: Super AMOLED, 5,99", Full HD+, 1080 × 2160 px
Fotoaparát: bude upřesněno, neuvedeno, Přední kamera: bude upřesněno
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: bude upřesněno Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Spousta paměti a (zatím) nejnovější Android

Podle certifikace nebude telefon žádné ořezávátko, výkonný čipset má být údajně chlazen kapalinou, a má se párovat buď s 6 nebo 8 GB RAM. V závislosti na kapacitě operační paměti bude velké i úložiště – 64 nebo 128 GB. Posledním známým údajem je přítomnost prostředí MIUI 10, které bude postavené nad operačním systémem Android (patrně Oreo).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. . (neregistrovaný)

    Nechápu jak může Xiaomi mít nějaký zisk když nabízí své produkty tak levně, fakt divný.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *