Domů » Bleskovky » Xiaomi Ninebot Mini: Populární Segway dostal levného sourozence

Xiaomi Ninebot Mini: Populární Segway dostal levného sourozence

Člověk je tvor od nepaměti proslulý svou leností, která mu zároveň pomáhá nalézat způsoby, jak si usnadnit život a pohyb po třetí planetě sluneční soustavy. Fyziologie pohybového ústrojí není stavěna na dlouhé přesuny a proto jsme začali hledat cesty, jak s minimem námahy zdolat co největší vzdálenosti. V momentě, kdy jsme vyměnili koňský hřbet za vícekolové prostředky, celý svět se rázem zmenšil.

 

Tím však vývoj dopravních prostředků neskončil. Jakmile nás začal obtěžovat pohyb městskou džunglí, objevily se první společnosti zabývající se konceptem osobních vozítek. Mezi ty nejúspěšnější se řadí Segway, který před půl rokem přebrala firma Ninebot, jejíž majoritním investorem se stalo čínské Xiaomi.

Découvrez le gyropode Ninebot Mini !

Prvním plodem společného snažení se stal Ninebot Mini, který vychází ze základního Segwaye. Novinka je schopná uhánět maximálně 16 km/h a na plně nabitý akumulátor urazí vzdálenost dvacet kilometrů. Za samozřejmost můžeme považovat spárování s chytrým telefonem, na jehož displeji si můžete zkontrolovat stav akumulátoru a ostatní provozní informace.

 

Další výbava zahrnuje nezbytnou elektroniku vyhodnocující pohyby jezdce, poziční LED osvětlení a konstrukci z hořčíkové slitiny. Pro zájemce z Evropy a Severní Ameriky může být limitujícím faktorem maximální hmotnost jezdce, která je stanovena na 85 kg.

S dostupností se prozatím počítá na domácím čínském trhu, koncová cena nemá překročit 315 USD (přibližně 7 500 CZK).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Yegor (neregistrovaný)

    Na tom se bude tančit, nebo jak to mám chápat (podle videa)? :-D

  2. Rezza (neregistrovaný)

    Tak jeste kdyz pridaji 40 kg a pujde to :).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).