Domů » Bleskovky » Xiaomi na příští týden potvrzuje nový smartphone. Dostane 20Mpx duální fotoaparát

Xiaomi na příští týden potvrzuje nový smartphone. Dostane 20Mpx duální fotoaparát

Společnost Xiaomi ohlásila na příští středu 25. dubna tiskovkou konferenci, která se odehraje v čínském městě Wu-chan, což je místo, kde ředitel Xiaomi Lei Jun získal v roce 1991 titul v oboru počítačových věd. Nová upoutávka nyní potvrzuje, jaký smartphone CEO Xiaomi na svoji alma mater přiveze.

Potvrzují se předchozí spekulace, že onou připravovanou novinkou je Xiaomi Mi 6X, nástupce velmi úspěšného modelu Mi 5X, který se v našich končinách prodával jako Xiaomi Mi A1 zařazený do programu Android One.

Recenze Xiaomi Mi A1: Číňan se zcela čistým Androidem

Slušně vybavená střední třída

Čínský výrobce na upoutávce ukazuje záda telefonu, na kterých se bude nacházet čtečka otisků prstů a duální fotoaparát. Ten dostane vertikálně posazené čočky à la iPhone X, pod kterými se budou ukrývat dva senzory v konfiguraci 20 + 20 Mpx. O dalších parametrech se zatím spekuluje, očekáván je protáhlý 6″ displej s FullHD+ rozlišením, čipset Qualcomm Snapdragon 626, 4 GB RAM a 64GB paměť.

Zatím není jisté, zda se později objeví i Android One varianta, určitě bychom se za ni nezlobili.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Tohle by mohl být trhák, zvláště ve variantě bez MIUI nadstavby s čistým androidem. :)

  2. Sekaj lowendy jak housky na krámě

  3. Mám Mi A1 a dvojka by byla určitě taky super. Jediná věc, která mi na jedničce vadí, je chybějící stabilizace fotoaparátu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).