Domů » Bleskovky » Xiaomi představí sedmou verzi systému MIUI: Základem bude Android 5.1 Lollipop

Xiaomi představí sedmou verzi systému MIUI: Základem bude Android 5.1 Lollipop

Xiaomi na začátku tohoto týdne začalo rozesílat vybraným novinářům velmi originální pozvánky. Uvnitř krabičky jsou obsaženy barevné dílky, které po seskládání tvoří číslici 7. Výrobce plánuje na 13. srpna akci, na které bude představena nová verze systému MIUI s pořadovým číslem sedm.

    

Základem by měl být systém Android ve verzi 5.1 Lollipop, což ovšem nebude na první pohled vůbec zřejmé. Podobně jako u předchozích verzí bude totiž celé prostředí graficky předělané a doplněné o některé zajímavé funkce, které v originálním Androidu nejsou. Prvními zařízeními, které dostanou aktualizaci na MIUI v7 budou smartphony Mi 4, Mi 4i, Mi Note a Mi Note Pro od Xiaomi. Více informací se dozvíme až na plánované akci. Doufejme, že se výrobce nezapomene zmínit ani o chystané vlajkové lodi Mi 5.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

 1. zipiik (neregistrovaný)

  Me se libi, jak Cinani udelaji nadstavbu nad Androidem, ve ktere zkopiruji iOS a uz tomu sebevedome rikaji operacni system MIUI :)

  • Oldass (neregistrovaný)

   Oni tomu ale neříkají „operační systém“, to první slovo sis vymyslel sám.

  • zipiik (neregistrovaný)

   OK…v tom pripade, co znamena system MIUI? Porad je to jen nadstavba, ktera se navic „silne inspiruje“ u jineho uspesneho operacniho systemu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).