TOPlist

Xiaomi Mi Max oficiálně: Největší telefon od Xiaomi se 4 GB RAM a tělem žiletky

Čínská společnost Xiaomi dnes představila model Mi Max, který láká na obří 6,44palcovou IPS obrazovku s Full HD rozlišením, která je navíc krytá 2.5D sklíčkem se zaoblenými hranami. Tuto velikost se snaží čínský výrobce alespoň z části kompenzovat tloušťkou, která se zastavila na krásné hodnotě 7,5 mm.

Rozhodně neurazí ani ostatní parametry. Uvnitř tabletofonu tiká procesor od americké společnosti Qualcomm Snapdragon 650 nebo 652 (GPU Adreno 510), kterému sekundují 4GB nebo 3GB paměťové čipy RAM. Vnitřní úložiště bude dostupné ve velikostech 32, 64 a 128 GB, které bude možno rozšířit paměťovými kartami. O výdrž se postará opravdu obří baterie s kapacitou 4 850 mAh, která by měla zajistit minimálně jednodenní výdrž při náročném používání. Potěší i integrace infračerveného portu.

Na zadní straně se usídlil 16Mpx fotoaparát a na čelní straně se o selife postará 5Mpx čip s širokým polem záběru. Samozřejmostí je integrace čtečky otisku prstů, která se nachází na zádech telefonu. Šasi je navíc celé kovové a dostupné v barvách stříbrná, světle šedá a zlatá. Rozměry telefonu jsou s přihlédnutím k velikosti obrazovky velice dobré. Mi Max má na výšku 173,1 mm a 88,3 mm na šířku s hmotností 203 gramů.

xiaomi_2016-May-10.0

Cenu Xiaomi stanovilo na poměrně zajímavých 229 až 306 dolarů (v přepočtu přibližně 5 300 až 7 200 Kč) v závislosti na verzi procesoru a velikosti vnitřního úložiště. Dominantou nového telefonu má být i zcela přepracované uživatelské prostředí MIUI 8.0, které poběží na nejnovější verzi Androidu 6.0 Marshmallow.

Jak na tom bude Mi Max s dostupností u nás se prozatím neví, ale předpoklady jsou takové, že bude nové Xiaomi opět devízou jen otrlejších dovozců.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku Xaver Jandura
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Kapitoly článku