K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi5 v benchmarku: Vysoký výkon v čele se Snapdragonem 820

Xiaomi Mi5 v benchmarku: Vysoký výkon v čele se Snapdragonem 820

O chystané vlajkové lodi společnosti Xiaomi se začínají v poslední době objevovat nové informace. Už víme, že model Mi5 bude vybaven displejem s podporou technologie ClearForce od Synapticsu. Díky výsledku, který se objevil v databázi Geekbench známe další díl skládačky.

 

Výsledek obsahuje nejen skóre, které je opravdu velmi vysoké, ale i některé údaje o testovaném telefonu. Zařízení s kódovým označením Gemini je vybaveno čtyřjádrovým procesorem platformy ARMv8. Podle všeho by se mělo jednat o novou vlajkovou loď od Qualcommu – čip Snapdragon 820. Operační paměť by měla mít kapacitu 3 GB, což sice není žádné rekordní číslo, ale stále více než dostatečné.

 
Údajná podoba chystané vlajkové lodi Xiaomi

Samozřejmostí by měla být čtečka otisků prstů. Xiaomi vsadí na operační systém Android 6.0 s povedenou nástavbou MIUI. Další informace o chystané novince nejsou známé. Tento čínský výrobce je známý svou agresivní cenovou politikou, takže očekáváme velmi dobrý poměr cena&výkon. K představení by mělo dojít začátkem příštího roku.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

2 komentáře

  1. tomogo (neregistrovaný)

    Ač dychtivě čekám na SG 820, tak jsou dva způsoby, jak číst tyto výsledky, krom toho, že to je v multikore slabší.

    1. Test byl jen při frekvenci 1.6GHz, takže na výsledných 2.3 bude mít ukrutný výkon.

    2. Procesor se zase přehřívá a proto ho nechávají běžet jen na 1.6GHz.

    Řeknu Vám, že jsem docela napnut. Jestli poladí výkon v multicore a ve výsledku bude běžet na 2.3GHz bez přehřívání. Možná se máme na co těšit… Možná!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *