Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi5 přijde nejspíše v listopadu, výrobce chystá i tabletofon Redmi Note 2 a náramek Mi Band 1s

Xiaomi Mi5 přijde nejspíše v listopadu, výrobce chystá i tabletofon Redmi Note 2 a náramek Mi Band 1s

Společnost Xiaomi představila loni v červenci dobře vybavenou vlajkovou loď Mi4, tudíž se nabízí otázka, zda tento měsíc přijde její nástupce. Čínský drak ale nejspíše s uvedením počká až na letošní listopad, kdy už bude moci použít nejnovější čip ze stáje Qualcomm, Snapdragon 820. A na jakou další výbavu se můžeme těšit?

  

Xiaomi Mi5 má podle posledních spekulací nabídnout 5,3″ displej s Quad HD rozlišením (1 440 × 2 560 pixelů, 554 ppi), 4 GB RAM a výběr mezi 16 a 64 GB vnitřní pamětí, kterou bude možné navíc ještě rozšířit paměťovou kartou. O pořizování snímků se má postarat 16Mpx fotoaparát na zádech nebo 6megapixelová kamerka pro tvorbu selfies. Energii si má telefon brát z 3 030mAh baterie, operačním systémem má být Android 5.1.1 Lollipop. Doufejme, že výrobce nezapomene ani na NFC, obáváme se však, že opět budeme muset zapomenout na podporu tuzemských frekvencí LTE.

  

Kromě nové vlajkové lodě očekáváme od Xiaomi i pokračovatele levného tabletofonu Redmi Note. Jeho příchod byl tipován již na konci minulého měsíce, nakonec si však budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Čekání si alespoň ukrátíme pohledem na dva rendery, na nichž má být údajně zobrazen.

  

Překvapením je zřejmě čtečka otisků prstů na zadní straně pod čočkou fotoaparátu. Ten má mimochodem nabídnout rozlišení 13 megapixelů, zatímco vepředu se má nacházet 5megapixeiový snímač. Čelní stranu Redmi Note 2 má z velké části vyplňovat 5,5″ Full HD displej, výkon má obstarat osmijádrový procesor MediaTek MTK6795. Datum představení je však nyní neznámé.

  

Posledním produktem Xiaomi, o němž se v současnosti mluví, je velmi levný náramek. Jmenovat se má Mi Band 1s a designově má odpovídat předchozí generaci, jediným rozdílem má být právě nový senzor sloužící ke snímání tepové frekvence. Náramek již prošel na Tchajwanu certifikací, tudíž očekáváme jeho představení velmi brzy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).