Domů » Bleskovky » Skutečný zabiják vlajkových lodí? Xiaomi Mi5 nabídne špičkovou výbavu v čele s Force Touch displejem

Skutečný zabiják vlajkových lodí? Xiaomi Mi5 nabídne špičkovou výbavu v čele s Force Touch displejem

Povedený smartphone Xiaomi Mi4 (recenze) byl představen již před více než rokem a v současnosti se netrpělivě očekává představení nástupce. Telefon s označením Xiaomi Mi5 by snad měl dorazit na začátku příštího roku a již nyní se spekuluje o jeho parametrech.

 
Údajná podoba Xiaomi Mi5

Displej by měl disponovat rozumnou úhlopříčkou 5,2 palců a rozlišením QuadHD (1440 × 2560 px). Rozlišení na takovéto úhlopříčce je podle našeho názoru zbytečné a bude spíše ke škodě kvůli vysoké spotřebě. Podle nových spekulací bude displej vybaven technologií Force Touch, která umožňuje rozpoznání síly stisku. Potvrzují se tak dřívější spekulace o tom, že se během příštího roku dočkáme většího rozšíření této technologie.

   

Otazníky visí u použitého čipsetu. Zatím totiž není jisté, jestli se výrobce rozhodne pro model od Qualcommu, či od MediaTeku. Podle všeho se ovšem bude jednat o nejvýkonnější čipy z nabídky zmíněných výrobců, tedy Snapdragon 820, či Helio X20. V případě operační paměti se nejspíše dočkáme 4 GB, o vnitřním úložišti zatím nepadla žádná zmínka. V další výbavě by neměla chybět čtečka otisků prstů a akumulátor s kapacitou 3000 mAh. O parametrech fotoaparátů se zatím žádné spekulace neobjevily. 

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

9 komentářů

 1. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Každý týden je tu představen alespoň jeden zabiják vlajkových lodí. Prosím, zamyslete se nad obsahem tohoto novotvaru a vězte, že je to naprostý nesmysl. Pokud správně kombinuji, ze zabijáka vlajkových lodí se nutně stane vlajková loď a řetězením postupu dojdeme k analogickému stavu, jenž popisuje Kryton v epizodě Kamilla sitkomu Červený trpaslík: „Android potká androida. Z androida se stane chameleon. Android ztratí chameleona, chameleon se přemění na slizku, android získá slizku, slizka potká slizku a odejdou spolu, android ztratí slizku, chameleona i androida. Kolikrát jsme už viděli tenhle příběh?“

 2. Pavel Kapoun (neregistrovaný)

  Tak hlavně, aby to mělo komletní podporu LTE. Bez toho může být zabijákem tak akorát telefonů Doogee & spol…

  • albru123 (neregistrovaný)

   Bude to mít podporu takových LTE frekvencí, jaké Xiaomi potřebuje. Tudíž frekvence zemí, kde má Xiaomi oficiální zastoupení. Vzhledem k tomu, že jsou jedni z největších producentů telefonů i bez zastoupení v Evropě a Severní Americe, tak pochybuju, že je podpora sítí těchto krajin vůbec zajímá.

 3. Já nějak nevím. Pokud se bavíme o vlajkových lodí, které jsou globálně dostupné, jak může cosi provinčního být jejich zabijákem? Vždyť se to ani nepotká na bitevním poli… Nebo fy. Xiaomi konečně zaplatí licenční poplatky, certifikaci a bude přístroj globální? To by byla asi větší pecka, než HW samotný ne?

 4. Keby sa to tu ešte predávalo za ceny ako v Číne ale takto.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).