Xiaomi Mi 4 oficiálně: Pět palců s Full HD, Snapdragon 801 a 13Mpx fotoaparát

Od nového top modelu Xiaomi se toho očekávalo opravdu hodně, nakonec se ale nese spíše ve znamení evoluce a menších vylepšení, než nějakých zásadních změn. Přesto se jedná o velmi povedený smartphone s elegantním designem doplněným hliníkovým rámečkem.


Xiaomi Mi 4 na oficiálním snímku

Srdcem novinky se oproti očekávanému Snapdragonu 805 stal čtyřjádrový procesor Snapdragon 801 (2,5 GHz). Sekundují mu 3 GB operační paměti a stejně jako u předchůdce buď 16 nebo 64GB interní úložiště. Slot na paměťové karty bohužel chybí. Nekoná se ani kovové tělo, tento materiál ovšem nebude chybět úplně, jelikož je z něj vyroben rámeček okolo telefonu. K dispozici bude celá řada variant zadního krytu včetně dřevěného či koženého povrchu.

 

      

Výrobce zůstal věrný úhlopříčce 5 palců a rozlišení Full HD (1080 x 1920 px), což jsou stále naprosto adekvátní hodnoty. O výrobu panelu se postará Sharp a japonského původu, konkrétně od Sony, budou také fotoaparáty. Platí to jak pro zadní 13Mpx snímač, tak i pro přední, který dostal do vínku úctyhodných 8 Mpx, příznivci selfies si tak přijdou na své. Baterie nabídne kapacitu 3 080 mAh, což by mělo znamenat poměrně solidní výdrž, tento předpoklad nicméně dokáže potvrdit až praktické používání. Nezapomnělo se ani na LTE, NFC, Bluetooth 4.0, GPS/Glonass a Wi-Fi.

   

Mezinárodní verze příjde v září

 Xiaomi Mi 4 bude k dispozici v černé a bílé barvě (termín bude upřesněn). 16GB verze bude stát 1999 yuanů (v přepočtu cca 6 500 Kč), 64GB varianta 2499 yuanů (cca 8 200 Kč). Ještě tento měsíc se novinka objeví u operátora China Unicom, v září by pak měla být dostupná mezinárodní verze. 

‪2014 Xiaomi New Product Launch Event Introducing Xiaomi Mi 4
Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku