Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi3 rozdrtil v benchmarcích konkurenci díky výkonnému čipu NVidia Tegra 4

Xiaomi Mi3 rozdrtil v benchmarcích konkurenci díky výkonnému čipu NVidia Tegra 4

V blízké budoucnosti bychom se měli dočkat představení plnohodnotného nástupce Xiaomi Mi2 (recenze), čemuž nasvědčuje i nový výsledek v žebříčku benchmarku GFX Benchmark. Ten se zameřuje na grafický výkon a umožňuje porovnání jednotlivých zařízení. Xiaomi Mi3 je zde na třetím místě hned po vedoucí Nvidii Shield a tabletu HP Slatebook 10 X2. Všechny tři zmíněné přístroje jsou poháněny čipem Nvidia Tegra 4 (v Xiaomi Mi3 tepe na frekvenci 1,8 GHz) a porazily mimo jiné i smartphony s procesorem Snapdragon 600.

 

Z dalších specifikací se zde odhalil displej s fullHD rozlišením o neznámé úhlopříčce a Android 4.2.2. Čínský výrobce dříve oznámil, že by rád expandoval i za hranice čínského trhu a tak nemůžeme vyloučit, že se dočká i Evropa. A pokud ne, tak alespoň nyní víme, co čekat od smartphonů poháněných Tegrou 4.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

  1. fore (neregistrovaný)

    No a za 2 měsíce přijde Snapdragon 800 a zase to bude jinak.

    • S800 už predsa je, nie? V korei sa myslím S4 verzia s nim predava myslim…

  2. Pokud ty 2-3 fts navic berete jako „rozdrtit“, pak si autor článku nezaslouží mírnou výtku v diskusi, ale rovnou facku… :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).