Recenze váhy Xiaomi Mi Smart Composition: není to jen o hmotnosti

Čínskou společnost Xiaomi zná každý především pro chytré telefony se skvělým poměrem cena/výkon. Xiaomi má nicméně prsty v různých odvětvích, z nichž jedno z nejvýznamnějších je zdraví a životní styl. K produktům sledujícím zdraví patří také chytrá váha Mi Smart Composition.

Podle čtyř stříbrných kruhů snadno poznáte dvojku od jedničky

Ta je již druhou generací z chytrých vah od Xiaomi. Na rozdíl od předchůdce přináší „dvojka“ mírnou změnu designu a nové funkce, které už nejsou jen o hlídání celkové tělesné hmotnosti. Vyplatí se investice? Přináší chytrá váha nějaké benefity oproti váze klasické? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte v naší recenzi.

Xiaomi Mi Smart Composition: design a obsah balení

Krabice, v níž se chytrá váha nachází, je vyvedena v klasickém Xiaomi stylu, který se inspiruje produkty Applu. V balení pak najdete pouze to nejnutnější, konkrétně váhu samotnou a několik manuálů. Bohužel výrobce nepřibalil čtveřici AAA baterií, které jsou nutné pro chod váhy. Pokud jde o váhu, ta doznala jen drobnějších změn oproti svému předchůdci. Nejvýraznější je čtveřice kruhů v horní části, které sice usnadňují správné stoupnutí na váhu a skrývají také čidla pro správné měření různých hodnot, bohužel ale narušují čistý, bílý design váhy.

Balení je krásné, nicméně chudé

Po chvíli sem si na tento drobný designový neduh zvykl, takže se nejedná o žádnou velkou tragédii. Pro pořádek také přidám technické parametry: 300 x 300 x 20 mm, hmotnost 1,6 kg, rozsah měřené hmotnosti 5 – 150 kg, lcd displej, Bluetooth ve verzi 4.0 a podpora pro Android 4.4 a vyšší a iOS ve verzi 8.0 a vyšší.

Chytré funkce v praxi

Chytrou váhu nedělá chytrou její vzhled, ale funkce. Těmi Mi Smart Composition překypuje. Pro zobrazení více hodnot než jen hmotnosti je nutné váhu spárovat s aplikací Mi FIt, kterou nainstalujete na Android 4.4 a vyšší, nebo iOS 8.0 a vyšší. Párování je velmi snadné – v aplikaci zvolíte přidat novou váhu a pro spárování stačí na ni stoupnout. Obdobně přidáte také jiného uživatele – Mi Smart Composition jich rozpozná až 16.

Po spárování se můžete vrhnout rovnou na vážení. Pro správnou funkci elektrod je nutné, aby každé vážení probíhalo naboso a ideálně ne po sprše či v těžkém oblečení. Aplikace vám po každém vážený vystaví účtenku v podobě bodového ohodnocení, které vyjadřuje, jak moc splňujete kritéria zdravého člověka. Maximální počet bodů je 100.

Váha je po designové stránce skvost

Kromě přehledu vývoje vaší váhy a motivační informace, že jste lehčí než určité procento uživatelů aplikace, se v záložce skóre těla dozvíte tyto informace: hmotnost, BMI, tělesný tuk, procento vody v těle, bazální metabolismus, viscerální tuk, váhu svalů, kostní hmotu a tělesný typ. U každé položky se dozvíte nejen, jaká je norma, ale také co musíte udělat pro to, abyste této normy dosáhli, pokud z ní vybočujete. Bohužel aplikace nenabídne konkrétní rady. To bychom ale po váze chtěli až příliš.

Závěr: pro sportovce nutnost, pro domácnost benefit

Pokud zařizujete chytrou domácnost, pak je chytrá váha vítaný doplněk. Stejně tak pokud žijete aktivním životním stylem a máte sklon sbírat všemožná data a sledovat statistiky. V takovém případě vám chytrá váha Xiaomi Mi Smart Composition nabídne dostatečné uspokojení za přijatelnou cenu okolo 1 200 korun.

Xiaomi Mi Smart Composition – váha pro sportovce i domácnost

Obyčejná domácnost využije především rozpoznání více lidí. To funguje velmi spolehlivě, dokonce rozpozná, když se na Mi Smart Composition zváží někdo cizí. Sportovci ocení možnost sledování tělesného tuku či procenta vody v těle, lidem trpícím na vysoký cholesterol pak přijde vhod měření viscerálního tuku. Zkrátka každý si najde to své.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku