Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Note 2: Uniklý render odhaluje duální fotoaparát a displej téměř bez rámečků

Xiaomi Mi Note 2: Uniklý render odhaluje duální fotoaparát a displej téměř bez rámečků

Tabletofon Xiaomi Mi Note Pro (recenze), který jsem otestovali, se nám velmi líbil. Kvalitní zpracování, špičkovou hardwarovou výbavu a výborný displej výrazně pokazila snad jen absence českých LTE pásem a trošku horší fotoaparát. Podle posledních zpráv bychom se brzy měli dočkat nástupce, který ponese označení Mi Note 2. 

Displej by měl mít údajně stejné parametry jako předchůdce. Dočkáme se tedy opět úhlopříčky 5,7 palců a rozlišení QuadHD (1440 × 2560 px). Díky uniklému renderu víme, že bude mít displej jen velmi tenké rámečky. Na čelní straně zaujme také tlačítko Home, které bude nejspíš ukrývat čtečku otisků prstů. 

 

Výpočetní výkon zajistí chystaný high-endový čip Snapdragon 820 od Qualcommu. Ten by měl mít k dispozici 4 GB operační paměti a 64GB vnitřní úložiště. Kromě podoby nám uniklý render odhalil také duální fotoaparát na zádech přístroje. Ten by měl nabídnout výsledné rozlišení 23 megapixelů a bude doplněný o přisvětlující LED. Čelní selife kamera prý dostane 12Mpx snímač. 

Tabletofon bude vybaven operačním systémem Android ve verzi 5.1 Lollipop. Stejně jako u ostatních smartphonů od Xiaomi, i zde bude Android vybaven nadstavbou MIUI v7. Do velkého těla přístroje se vešel poměrně velký akumulátor, který nabídne kapacitu 3500 mAh. K oficiálnímu představení by podle posledních spekulací mělo dojít až v březnu příštího roku.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

7 komentářů

  1. Stepis (neregistrovaný)

    Jestli na to pujde na hrat WP kurva tak beru! vsema 10

  2. lerion (neregistrovaný): Aha, to mě fakt nenapadlo:) Za) tam chybělo na koho reaguješ (tedy automaticky na zakladatele), za b) to byla taková kravina, že jsem si to fakt nespojil:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).