Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi MIX nemá tak tenké rámečky, jak výrobce proklamuje na obrázcích

Xiaomi Mi MIX nemá tak tenké rámečky, jak výrobce proklamuje na obrázcích

Společnost Xiaomi včera představila smartphone budoucnosti – tabletofon Mi Mix dokázal do těla iPhonu 7 Plus nacpat 6,4″ displej, což se podařilo miniaturizací prostoru kolem něj, samotný zobrazovač zabírá 91,3 procent čelní plochy. I přes tyto působivé parametry ale v Xiaomi realitu trochu přikrášlili.

mi-mix

Pokud srovnáme propagační materiály a fotografie reálného zařízení, zjistíme, že rámečky kolem displeje nejsou ve skutečnosti zdaleka tak miniaturní, jak se nám výrobce snaží naznačit. Pravda, ve srovnání konkurencí si novinka vede výtečně a Mi Mix rozhodně má čím zaujmout, přesto si mohlo Xiaomi toto přibarvování skutečnosti odpustit.

Dá se předpokládat, že poměr půdorysných rozměrů telefonu a plochy displeje bude písní smartphonů příštího roku, „bezrámečkový“ design se očekává jak od Samsungu Galaxy S8, tak i od příštích iPhonů. Postupné odstraňování rámečků je řešením, jak dosáhnout „malého telefonu s velkým displejem“; tedy do chvíle, než přijde doba skládacích, ohebných a jinak trasformovatelných zařízení.

Xiaomi Mi MIX už krátce otestoval také známý technologický YouTuber Marques Brownlee a zde jsou jeho první dojmy:

The Bezel-less Smartphone: Xiaomi Mi Mix!

Xiaomi Mi Mix můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments