Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix Alpha nabídne 108Mpx fotoaparát. Zamíchá pořadím nejlepších fotomobilů?

Xiaomi Mi Mix Alpha nabídne 108Mpx fotoaparát. Zamíchá pořadím nejlepších fotomobilů?

Společnost Xiaomi během dnešního dne představí hned dvojici nových chytrých telefonů – modely Mi 9 Pro a Mi Mix Alpha. Druhý zmíněný by mohl pořádně zatopit současným fotografickým velikánům, podle všeho totiž nabídne snímač s rozlišením 108 Mpx. Na čínské sociální síti Weibo to naznačil samotný výrobce.

xiaomi mi mix alpha render
Render Xiaomi Mi Mix Alpha

Přichází éra 100Mpx fotoaparátů

V příspěvku, který na zmíněné sociální síti zveřejnila přímo společnost Xiaomi, láká na „éru 100Mpx fotoaparátů“. V textu byste však našli také jednu konkrétnější zmínku, a to v podobě rozlišení 12 032 x 9 024 pixelů, což v přepočtu děla přibližně 108 megapixelů.

Upoutávku na Mi 9 Alpha čínský výrobce doplnil také o sadu obrázků, kterými nás chce přesvědčit, že nový fotografický čip zachová skvělé detaily i při osminásobném přiblížení. Z obrázků je nicméně zřejmé, že jsou pořízeny v prostřední s výbornými světelnými podmínkami. S jakýmkoliv hodnocením bychom proto raději počkali do doby, kdy si budeme moct telefon osahat vlastníma rukama.

Prohlédnout si můžete také rendery, s nimiž se na Twitteru pochlubil uživatel Victor Carvalho. Jeho výtvor sdílel insider s přezdívkou AndroidSaint, podle něhož se obrázky velmi blíží skutečné podobě telefonu.

xiaomi mi mix alpha render 2

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).