Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix Alpha se blíží. Dostane displej, jaký dosud žádný smartphone neměl

Xiaomi Mi Mix Alpha se blíží. Dostane displej, jaký dosud žádný smartphone neměl

Příští týden se odehraje tisková konference Xiaomi, na které budou představeny dva nové vlajkové smartphony – Mi Mix Alpha a Mi Mi 9 Pro. O obou se v tomto týdnu vyrojila spousta nových informací, tak se pojďme ve stručnosti podívat, na co se můžeme těšit.

Xiaomi Mi Mix Alpha

Smartphony z řady Mi Mix lze brát trochu jako experimentální, byť je možné je normálně zakoupit v běžném prodeji. První tři generace lákaly především na maximální využití čelní plochy displejem, v této disciplíně ale dnes již soutěží prakticky každý. Xiaomi tak bude chtít z modelem Mi Mix Alpha zbořit hranice a dostat displej i za hrany čelní strany.

mi mix alpha 1

Telefony ze zahnutými displeji sice dnes nejsou ničím neobvyklým, Xiaomi chce ale jít ještě dál – displej bude před obě delší hrany obtočený až do úrovně zad. Díky tomu bude plocha zobrazovače dokonce větší než plocha čelní strany telefonu, otázkou však je, jaké benefity toto řešení přinese.

Displej na stranách bude patrně sloužit k zobrazování různých oznámení, kromě toho ale také bude nahradit klasická tlačítka pro ovládání hlasitosti a zamykání telefonu. Xiaomi na propagačních materiálech k tomuto telefonu také slibuje podporu sítí 5G.

Xiaomi Mi 9 Pro

Druhým připravovaným vlajkovým smartphonem Xiaomi pro letošní předvánoční sezónu bude konzervativnější model Mi 9 Pro 5G vycházející z únorové vlajkové lodě Mi 9. Chystaná novinka si ponechá stejný design, velikost i displej, přinese však několik drobných vylepšení.

mi 9 pro 2

Jedním z nich je novější čipset Qualcomm Snapdragon 855+, který bude spárovaný s 5G modemem. Zvýšený výkon si vyslouží lepší chlazení, které zajistí chladicí modul s pěti grafitovými vrstvami. Telefon má v základu dostat 8 GB RAM a 256GB úložiště, což znamená dostatek místa např. na fotografie pořízené hlavním 48Mpx fotoaparátem. Telefon dostane celkem tři čočky, patrně ve stejné konfiguraci jako původní Mi 9.

Xiaomi Mi 9 Pro hands-on video

Velká změna se odehraje i v oblasti akumulátoru, jeho kapacita se navýší na 4 000 mAh a výrazně se zrychlí jeho nabíjení – kabelem bude možné telefon dobíjet výkonem až 40 Wattů, bezdrátově rekordními 30 Watty. Chybět nebude ani reverzní bezdrátové nabíjení. Xiaomi Mi 9 Pro také dorazí v nových barvách, minimálně v perleťově bílé.

mi 9 pro 1

Oba telefony budou představeny už příští týden 24. září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Dalsi krok bude displej z oboch stran a potom displej z oboch stran plus externy displej keby nieco :))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).