Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix 4 rozebrán do posledního šroubku: poddisplejová selfie kamera pod drobnohledem

Xiaomi Mi Mix 4 rozebrán do posledního šroubku: poddisplejová selfie kamera pod drobnohledem

Společnost Xiaomi nedávno představila svůj vlajkový model s označením Mi Mix 4, který se pyšní prvotřídním designem, vysokým výkonem a selfie kamerou pod displejem. Neuběhl ani týden a někteří kutilové na YouTube to nemohli vydržet a žhavou novinku od čínského giganta rozebrali do posledního šroubku. Co se uvnitř Mi Mix 4 ukrývá?

xiaomi mi mix 4 2
Xiaomi Mi Mix 4

Tělo smartphonu je vyrobeno z keramiky, přičemž rám je z tenkého kovu. Vnitřek Mi Mix 4 je uspořádán do tří sekcí. V horní nalezneme čipset, paměť, fotoaparáty, 5G antény a základní desku. V prostřední části se nachází baterie, NFC a cívka bezdrátového nabíjení. Ve spodním segmentu najdeme reproduktor, USB-C port a vibrační motorek.

Otvor pro poddisplejovou selfie kameru lze v displeji spatřit pouze proti silnému zdroji světla. Jsou zde konkrétně výřezy dva, jeden kruhový se speciálním vzorem pixelů a jeden čtvercový, který tolik světla nepropouští a ve kterém se nachází senzor přiblížení a intenzity okolního světla.

Mimo selfie kameru není konstrukce Xiaomi Mi Mix 4 ničím extra neobvyklým. Uvnitř telefonu se pochopitelně ještě nacházejí měděné listy pro odvod tepla a čipset je pokrytý teplovodivou pastou. To umožňuje telefonu udržet teplotu pod 40 ºC i při hraní náročných her.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).