Xiaomi Mi Mix 4: kamera pod displejem, 120Hz frekvence a bezrámečkový design

xiaomi mi mix 4 render

Lei Jun, šéf společnosti Xiaomi, v únoru prozradil, že se ještě letos dočkáme nového přírůstku do modelové řady Mi Mix. Přesný název telefonu sice zatím neznáme (byť se na internetu živě spekuluje o Mi Mix 4), avšak díky důvěryhodnému insiderovi, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou xiaomiui, si již nyní můžeme utvořit alespoň základní představu o výbavě chystaného prémiového modelu.

Krycí jméno ODIN

V MIUI kódu se neoznámený telefon podle uživatele xiaomiui ukrývá pod modelovým číslem K2B a krycím jménem ODIN. Spekulované specifikace, které mimo jiné zahrnují selfie kamerku v displeji, naznačují, že půjde o vlajkovou loď čínského výrobce.

Tip: Za pět minut dvanáct: Xiaomi vyhrálo spor s USA

Mezi uniklými specifikacemi nového Mi Mix se vyjímá například obrazovka s technologií AMOLED a rozlišením QHD+, která by měla podporovat obnovovací frekvenci 120 Hz. Samozřejmostí by pak měla být čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji.

Brutální výkon

O výkon se postará výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 888, zatímco o fotografování a natáčení videa trojice fotočipů v čele s 50Mpx modelem IMX766 od Sony, kterému bude sekundovat 48Mpx ultraširoká čočka a teleobjektiv s totožným rozlišením. Pro přibližování bude k dispozici pětinásobný optický zoom, stodvacetinásobný hybridní zoom a patnáctinásobný zoom pro přibližování videa. Zpomalené záběry pořídíte až ve 1920 snímcích za vteřinu a chybět by neměla ani podpora 8K videa.

Výše uvedené informace je třeba brát jako nepotvrzené. Doufejme, že na oficiální specifikace nebudeme čekat dlouho.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku