Xiaomi Mi Mix 2s: firmware odhaluje některé funkce fotoaparátu

Čínský drak Xiaomi v příštím týdnu představí svůj nový vlajkový smartphone Mi Mix 2s, který bude vynikat zejména ve využití čelní plochy telefonu displejem. Zaostávat však nemá ani v dalších oblastech, například má dostat výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 845, či podporu bezdrátového nabíjení. Povedený by mohl být i fotoaparát, jehož funkce s předstihem odhalují vývojáři z komunitního webu XDA-Developers.

Uniklý firmware a zdrojové kódy výchozí fotoaplikace prozrazují například podporu natáčení zpomaleného videa, a to až ve 120 snímcích za vteřinu při Full HD rozlišení, či 240 snímcích za vteřinu při HD. Při natáčení videa si uživatel bude moci zvolit jeden ze dvou formátů – buď rozšířenější H.264 (režim vysoká kompatibilita) nebo HEVC (režim vysoký výkon). Na druhý jmenovaný formát přešel i nedávno Apple v iOS 11.

Ve fotoaplikaci Mi Mix 2s nemá chybět ani portrétní režim, či detekce scén na základě umělé inteligence. Fotoaparát si tak zřejmě bude umět inteligentně automaticky nastavit parametry v závislosti na tom, o jaký typ scény se zrovna jedná.

Smartphone Xiaomi Mi Mix 2s bude představen 27. března, ve stejný den se také odehraje premiéra telefonů Huawei P20 a P20 Pro, a kromě toho má svoji keynote i Apple, který představí novinky týkající se vzdělávání. Příští úterý bude novinkami doslova nabité.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku