Xiaomi Mi Mix 2 na nových renderech: displej skoro přes 100 % čelní plochy

Čínsky gigant Xiaomi je po hubenějším roce opět na vzestupu, vrátil se mezi 5 největších výrobců smartphonů a začíná expandovat do Evropy. Někdy ke konci letošního roku by navíc mohl představit nový telefon, který by opět posunul hranice ve využití čelní plochy displejem. Loni se to povedlo s modelem Mi Mix, letos by mohl něco podobného učinit jeho nástupce. Jak by mohl model Mi Mix 2 vypadat, ukázal na svém Facebooku designér Philippe Starck, který byl zapojen do návrhu první generace.

https://www.facebook.com/StarckOfficial/videos/1905016559763231/

Jedná se o konceptuální produktový design, to znamená, že se nemusí jednat o finální vzhled. To ostatně naznačují i písmena WIP, tedy „work in progress“. S konceptem Philippe Starcka si pohrál i známý designér Benjamin Geskin a postavil na nich svoje rendery.

Telefon má výrazně menší rámečky, než jakákoliv konkurence, zbyla pouze tenká brada, v jejímž levém spodním rohu se krčí čočka předního fotoaparátu. Jak moc jsou rámečky tenké, má dokázat i následující srovnání s loňským modelem a smartphonem Galaxy S8 Plus.

Otázkou však je, zda takto bude Mi Mix 2 skutečně vypadat, nebo zda se jedná pouze o zbožné přání dvou designérů.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku