Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Box Mini: Krabička od sirek s Androidem pro streamování obsahu do televize

Xiaomi Mi Box Mini: Krabička od sirek s Androidem pro streamování obsahu do televize

Čínská společnost Xiaomi včera nepředstavila pouze nové tabletofony Note a Note Pro, ale na hromádku přihodila i malou krabičku, která slouží ke streamování obsahu do televizoru. Jmenuje se Mi Box Mini a oproti konkurenčním řešením vyniká především ve své velikosti, která není větší než adaptér nabíječky mobilního telefonu.

  

I tak se podařilo Xiaomi do této krabičky vměstnat 282 komponent včetně základní desky, jejíž půdorysné rozměry se rovnají třetině klasické kreditní karty. Výbava dále zahrnuje procesor se čtyřmi jádry Cortex-A7 taktovanými na 1,3 GHz, 1 GB RAM a 4 GB vnitřní paměti, kterou ale bohužel není možné rozšířit.

   

Vystačit si tak budete muset především se streamovaným obsahem z webových služeb nebo ze spárovaného smartphonu, Mi Box Mini zvládne přenos skrze dvoukanálovou Wi-Fi 802.11n, k televizoru nebo monitoru se připojuje prostřednictvím HDMI 1.4.

  

Maximální rozlišení videa je Full HD, zajištěna je i podpora zvuku DTS 2.0 a Dolby Digital. V bezdrátové konektivitě je zahrnuto i Bluetooth 4.0, to ale slouží pouze k připojení dálkového ovladače, který je součástí balení.

  

Xiaomi Mi Box Mini se začne prodávat tento měsíc na čínském trhu za 199 RMB (770 Kč bez DPH), na výběr bude několik barevných variant. Škoda jen absence slotu na paměťovou kartu nebo USB vstupu, který by možnosti tohoto minizařízení ještě více rozšířil. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Dave (neregistrovaný)

    Chtěl bych se zeptat.. když si tedy koupím tuhle věcičku, budu moci můj Xiaomi Mi Pad spárovat s TV tak, aby TV byla druhou obrazovkou tabletu? A jak to přesně připojím? A když si koupím controller od Xiaomi, budu moct poté hrát hry z tabletu na TV, jako je to u NVidia Shield? Díky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).