Cena:

Xiaomi Mi Band má konkurenci. OnePlus Band láká na AMOLED displej a změří i okysličení krve

oneplus band 2 1

Značka OnePlus vstupuje do světa nositelné elektroniky. V letošním roce bychom se od ní měli dočkat odhalení prvních chytrých hodinek, čekání na ně si můžeme ukrátit premiérou náramku OnePlus Band. Může právě odhalená novinka ubrat body populárním náramkům od Xiaomi?

oneplus band

OnePlus Band: změří spánek, zdraví i sportovní aktivity

OnePlus Band láká na dotykový 1,1“ AMOLED displej s rozlišením 126 × 294 pixelů, který je společně s ostatní elektronikou umístěn do černého vyjímatelného modulu. Ten je zasazen do vyměnitelného pryžového řemínku, přičemž vyloupnutí je nutné pokaždé, když budete chtít náramek nabít ve speciální dobíjecí kolébce. OnePlus slibuje výdrž až 14 dní, ovšem první zahraniční recenze hovoří o významně menší výdrží, redaktoři serveru AndroidCentral jej například byli schopní vybít za dva dny.

oneplus band 1 1

Náramek je připravený na všechny činnosti, které byste od něj očekávali – umí měřit kroky, tepovou frekvenci, spánek, nasycení krve kyslíkem a také sportovní aktivity. Na výběr jej jich celkem 13, přičemž nechybí ani plavání; náramek se pyšní odolností IP68 + 5ATM. Náramek také umí informovat o příchozích událostech ze smartphonu, ovládat na dálku přehrávač audia či spoušť fotoaparátu, nechybí ani budík, stopky, odpočet, nebo hledání ztraceného smartphonu.

Spojení se telefonem zajišťuje Bluetooth 5.0 a párovací aplikace OnePlus Health, která je však pouze přejmenovanou aplikací Oppo HeyTap Health, dokonce i odesílá data na ty stejné servery.

oneplus band 2 1

Cena a dostupnost

OnePlus bude svůj náramek prodávat zatím pouze v Indii, kde bude dostupný od 13. ledna za cenu 2 499 INR (asi 730 korun bez DPH). Zatím se nezdá, že měl tento produkt globální ambice.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.