K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají přijít se čtečkou otisků prstů v displeji

Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají přijít se čtečkou otisků prstů v displeji

Smartphony řady Xiaomi Mi Ax jsou velmi oblíbené, neboť nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu, a navrch přihazují Android v čisté podobě. Nelze se tak divit, že i letos bychom se měli dočkat nových telefonů této řady, minimálně modelů Mi A3 a A3 Lite.

Podle zjištění komunity na fóru XDA-Developers jsou vyvíjeny pod kódovými označeními bamboo_sprout a cosmos_sprout, přičemž slovem sprout jsou u Xiaomi označovány všechny Android One telefony.

Xiaomi Mi A2

Zajímavé je, že oba telefony jsou údajně testovány s „FOD“, což prý u Xiaomi znamená čtečku otisků prstů integrovanou do displeje. Třetím telefonem do party s tímto hardwarovým prvkem má být model označený „pyxis“.

Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají být také vybaveny 32Mpx selfie fotoaparáty, které budou s největší pravděpodobností umístěny v kapkovitých výřezech. Datum odhalení je tipováno na přelom letošního května a června.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. René (neregistrovaný)

  Hlavně NFC

 2. Tomas (neregistrovaný)

  Čínský bazmek

  • Reneta (neregistrovaný)

   Zlatá slova! Čínský bazmek vyráběný v Číně, je určítě horší, než americký bazmek vyráběný v Číně.

   • Tak nečínští výrobci/firmy co si dají zakázku na montáž v číně, si to povětšinou hlídají a zdaleka nejde ted jen o mobily., navíc přímo v továrnách mívají své pracovníky nebo tam pravidelně dělají kontroly co vím.

   • Reneta (neregistrovaný)

    Však to píšu, že to tak je.

 3. moje jméno (neregistrovaný)

  Hlavně ať ten Lite nezvětšují a nechají v tom 4Ah baterku. Škoda že v tomto HW nemají jako alternativu i MIUI. Dal bych mu před čistým androidem v každém případě přednost, protože se jedná o nejlepší nadstavbu, kterou jsem kdy vyzkoušel. A že jich už bylo..
  Bez C-konektoru, jacku a rádia se velmi rád obejdu, NFC a BT 5 by bodlo. Wifi 5GHz předpokládám zůstane.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *