Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají oslnit překvapivě silnými motory

Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají oslnit překvapivě silnými motory

Smartphony Xiaomi Mi Ax se těší velké oblibě, neboť se jedná o cenově dostupná a slušně vybavená zařízení střední třídy, jejichž velkým benefitem je zařazení do programu Android One. Letos bychom se měli dočkat už třetí generace, která si dle všeho výrazně polepší ve výbavě, minimálně v oblasti procesorů.

Xiaomi Mi Store Hradec Králové

Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají dostat procesory z vyšší střední třídy

Podle šéfredaktora Mishaala Rahmana ze serveru XDA Developers připravuje Xiaomi celkem tři různé modely s kódovými označeními bamboo_sprout, cosmos_sprout a pyxis. Označení sprout Xiaomi používá pro své Android One smartphony, tudíž první dva jmenované by mohli být řadoví nástupci modelů Mi A2 a Mi A2 Lite. Potěšující je, že všechny tři telefony mají dostat „sedmičkový“ Qualcomm Snapdragon, v úvahu tak přicházejí modely Snapdragon 710, 712 a 730. Oproti Snapdragonu 660 se tak bude jednat slušné zlepšení výkonu.

Spekuluje se, že novinky od Xiaomi dostanou čtečku otisků prstů zabudovanou do displeje a selfie kamery s rozlišením 32 megapixelů. Důležité bude, aby Xiaomi dokázalo udržet příznivou cenu.

Kromě těchto modelů je v přípravě i vlajkový smartphone s kódovým označením Herkules, který do výbavy dostane čipset Qualcomm Snapdragon 855, čtečku otisků prstů v displeji, NFC, bezdrátové nabíjení a trojitou kameru na zadní straně. Zatím ale není jisté, o jaký smartphone se bude jednat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
René
Anonym
René
Offline

Na mi A3 čekám, doufám, že nezapomenou na to NFC… Designově by to mohlo vycházet z mi 9se, ten má pod 15 cm+ k tomu 4000mAh baterku a trochu více zastrčit zadní foťák, čtečka v displeji by byl velmi krásný bonus

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Tak pokud dají i tolik opomíjené NFC budou to velmi slušné kousky, Xiaomi na slušne nakročeno a jako druhá nejprodávanější čínská značka, má teď vzhledem k situaci ohledně Huawei a Honor, velké šance získat nové zákazníky a nebude jich málo.

nechciplacku
Anonym
nechciplacku
Offline

Pokud zachovají u LITE rozměry předchůdce, tak to bude super kup. Pokud ne, tak pádlo jako 99% ostatní konkurence….