Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají oslnit překvapivě silnými motory

Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají oslnit překvapivě silnými motory

Smartphony Xiaomi Mi Ax se těší velké oblibě, neboť se jedná o cenově dostupná a slušně vybavená zařízení střední třídy, jejichž velkým benefitem je zařazení do programu Android One. Letos bychom se měli dočkat už třetí generace, která si dle všeho výrazně polepší ve výbavě, minimálně v oblasti procesorů.

Xiaomi Mi Store Hradec Králové

Xiaomi Mi A3 a A3 Lite mají dostat procesory z vyšší střední třídy

Podle šéfredaktora Mishaala Rahmana ze serveru XDA Developers připravuje Xiaomi celkem tři různé modely s kódovými označeními bamboo_sprout, cosmos_sprout a pyxis. Označení sprout Xiaomi používá pro své Android One smartphony, tudíž první dva jmenované by mohli být řadoví nástupci modelů Mi A2 a Mi A2 Lite. Potěšující je, že všechny tři telefony mají dostat „sedmičkový“ Qualcomm Snapdragon, v úvahu tak přicházejí modely Snapdragon 710, 712 a 730. Oproti Snapdragonu 660 se tak bude jednat slušné zlepšení výkonu.

Spekuluje se, že novinky od Xiaomi dostanou čtečku otisků prstů zabudovanou do displeje a selfie kamery s rozlišením 32 megapixelů. Důležité bude, aby Xiaomi dokázalo udržet příznivou cenu.

Kromě těchto modelů je v přípravě i vlajkový smartphone s kódovým označením Herkules, který do výbavy dostane čipset Qualcomm Snapdragon 855, čtečku otisků prstů v displeji, NFC, bezdrátové nabíjení a trojitou kameru na zadní straně. Zatím ale není jisté, o jaký smartphone se bude jednat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments