Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 8 fotí podle DxOMark lépe než Samsung Galaxy S9 Plus

Xiaomi Mi 8 fotí podle DxOMark lépe než Samsung Galaxy S9 Plus

Společnost Xiaomi v tomto týdnu představila nový vlajkový smartphone nazvaný Mi 8. Její výrobce dokázal najít snad ve všech cenových kategoriích ideální poměr ceny a výkonu, a nejinak tomu má být u této novinky. I přes nižší cenu chce telefon nabídnout zážitek bez kompromisů, a to ve všech kategoriích včetně fotoaparátu. Jak se Xiaomi povedl, zhodnotili redaktoři serveru DxOMark.

Explorer edice

Xiaomi Mi 8 oficiálně: bez čtečky v displeji, ale se super rychlým MIUI 10

Co se povedlo?

Podle jejich komplexního testu, který si můžete projít na těchto stránkách, je Xiaomi Mi 8 skutečně povedeným fotomobilem. Snímky z něj vycházející mají přesnou expozici a široký dynamický rozsah, bohaté a živé barvy s přesným vyvážením bílé, nízkou hladinu šumu za jakékoliv situace a velmi atraktivní simulaci bokeh efektu. Redakce chválí i superrychlý a přesný autofokus, a to jak u fotografií, tak u videa.

Co se povedlo méně?

Mezi zápory fotoaparátu patří viditelná chromatická aberace, občasná ztráta jemných detailů, příležitostné zpomalování automatického ostření a drobné nepřesností ve vyvážení bílé a při režimu bokeh. U videa se pak mohou objevovat drobné nepřesnosti expozice, ztráta detailů a viditelné rozdíly v ostrosti mezi snímky.

I přes tyto zápory podával fotoaparát Xiaomi Mi 8 velmi dobré výkony a vysloužil si od DxOMark hodnocení 99 bodů (105 je za kvalitu fotografie a 88 za kvalitu videa). To jej řadí na čtvrté dělené místo se Samsungem Galaxy S9 Plus, kterého Xiaomi o stupínek poráží v pořizování fotografií, avšak Samsung kontruje lepším videem. Nad oběma telefony najdeme už jen Huawei P20 a P20 Pro a HTC U12+.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments