Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7: první androidí kandidát se skutečným „Face ID“

Xiaomi Mi 7: první androidí kandidát se skutečným „Face ID“

Nového vlajkového modelu Xiaomi bychom se měli dočkat již za několik málo dní a nyní o něm začínají vyplouvat na povrch velmi zajímavé informace. Ty nejaktuálnější hovoří o tom, že se u modelu Mi 7 dočkáme vůbec první skutečné alternativy k technologii Face ID, kterou s sebou přinesl iPhone X.

Díky nejnovějšímu renderu se nyní můžeme podívat na to, jak takový modul bude vůbec vypadat. Zleva jako první vidíme kamerový modul, který by se měl údajně postarat o velmi přesné snímání obličeje za zhoršených světelných podmínek. Vedle bychom pak nalezli standardní selfie kamerku. Přibližně uprostřed pak najdeme výřez pro sluchátkový reproduktor, ten hned vedle doplňuje kvádrovitá součástka, která by měla být s největší pravděpodobností mikrofonem. Čtvercový objekt by měl být nejspíše stejným projektorem, který obsahuje i Face ID. Ten se stará o rozmístění teček po vašem obličeji. Čím častěji se na telefon díváte, tím lépe vás pak projektor poznává a pamatuje si. Poslední modul (kruhového tvaru) je však prozatím záhadou.

Představení nového vlajkového modelu bychom se měli dočkat 23. května. Na rozdíl od Applu zde však uživatelům zůstane zachována možnost volby, zda chtějí přejít na tento nový systém rozpoznávání obličeje či nikoli. Pokud ne, tak budou uživatelé i nadále moci využívat čtečku otisků prstů, kterou by měl být nový model rovněž vybaven.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

4 komentářů

  1. FaceID je aplikace TreuDepth kamery (další je např. odezírání mimiky). Xiaomi daný čip snad probůh nepojmenuje FaceID….

    • Ani jedno z toho na tvojom bazarovom low-end cinskom krame neni a nebude. Tak naco komentujes do prazdna?

    • To: lololol
      Jsi normální ? To musíš neustále trolovat a provokovat ? Vezmi si své blbé kecy jinam a věnuj se tématu…

    • milennium: Není a nekrmit! ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).