Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7: pitva firmwaru prozradila čtečku otisků v displeji

Xiaomi Mi 7: pitva firmwaru prozradila čtečku otisků v displeji

Firma Xiaomi včera představila nový vlajkový smartphone Mi Mix 2s (více informací), který jde designově ve šlépějích svých předchůdců – nahoře a po stranách má velmi tenké rámečky, dole pak decentní bradu s čočkou předního fotoaparátu. Čínský drak ale připravuje ještě druhý vlajkový model, který půjde na „bezrámečkovost“ jinou cestou.

Panel Xiaomi Mi 7 a Vivo X21

Podle nedávno zveřejněné fotografie čelního panelu má telefon dostat výřez v horní části displeje a velmi tenké rámečky po všech stranách telefonu včetně brady. Do ní se zcela určitě nevejde čtečka otisků prstů, ta ale údajně nemá být ani na zádech telefonu. Komunita z fóra XDA-Developers se ponořila do nejnovější verze systému MIUI a nalezla pár řádků kódu, které se mají modelu Mi 7 přímo týkat.

Rozdílové položky oproti minulém generacím se odehrály v řetězci MiuiKeyguard, který se stará o zamykací obrazovku. Do nové verze přibyly proměnné jako goodix_fod, kdy zkratka FOD je vykládána jako fingerprint on displej.

Tato teorie je podpořena i dalšími kódy, jako HBM (high brightness mode), který by měl být použitý pro podsvícení prstu, který pak optická čtečka naskenuje.

Nechme se tedy překvapit, co v Xiaomi chystají, a zda přijdou s novým vlajkovým modelem krátce po Mi Mix 2s.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).