Xiaomi Mi 6X: takto má vypadat nástupce Mi A1 poháněný novým čipem Surge S2

Společnost Xiaomi bude v letošním roce účastníkem veletrhu MWC, kde by mohla představit nejen novou vlajkovou loď Mi 7, ale i telefon střední třídy Mi 6X. Ten by se měl stát nástupcem modelu Mi 5X, který se na našem trhu prodává jako součást programu Android One pod označením Mi A1.

Xiaomi Mi 6X má dostat 5,99″ displej s moderním poměrem stran 18:9 a Full HD+ rozlišením. Panel má být vsazen do celokovového těla, které může designem zad připomínat iPhone X, a to zejména díky vertikálně usazeném fotomodulu v levé horní části zad. Hlavní fotoaparát má být opět duální, konfiguraci čipů a čoček zatím neznáme.

Telefon má pohánět zbrusu nový čipset Surge S2 vlastní výroby. Na rozdíl od čipu Surge S1, který debutoval loni u modelu Mi 5c, má mít novinka výrazně vyšší výkon. Procesorovou část mají tvořit 4 jádra Cortex-A73 s taktem 2,2 GHz, a 4 jádra Cortex-A53 s taktem 1,8 GHz. Grafickou část pak má zajišťovat čip Mali-G71 MP8; výkonově by se tak Surge S2 mohl přiblížit loňským vlajkovým čipsetům.Nepřehlédněte

Recenze Xiaomi Mi A1: Číňan se zcela čistým Androidem

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku