Nové informace o vlajkové lodi Xiaomi: Známe parametry i podobu modelu Mi5 Plus

Smartphone Xiaomi Mi4 byl oficiálně představen již před rokem a bylo jen otázkou času, kdy se konečně dočkáme nástupce. Již nějakou dobu je známo, že nový model Mi5 dorazí rovnou ve dvou variantách. Standardní verze bude vybavena menším 5,2palcovým displejem s rozlišením QuadHD (1440 × 2560 px), větší verze s přídomkem Plus nabídne úhlopříčku 5,7 palců se stejným rozlišením.

Menší model bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 810. Kapacita operační paměti a vnitřního úložiště zatím není známá. Víme jen to, že bychom se měli dočkat 16Mpx hlavního fotoaparátu a 13Mpx čelní selfie kamery. Akumulátor s kapacitou 3000 mAh bude podporovat rychlonabíjení. Cena by se měla údajně pohybovat v přepočtu kolem 9 500 Kč bez DPH.

 

Díky čínské certifikační databázi TENAA víme finální specifikace a dokonce i vzhled modelu Xiaomi Mi5 Plus. Rozměry přístroje jsou 155 × 78 × 6,95 mm, hmotnost se zastavila na přijatelné hodnotě 160 gramů. Telefon bude pohánět to nejlepší z nabídky Qualcommu, tedy čipset Snapdragon 820. Ten bude mít k dispozici 4 GB operační paměti. Pro uživatelská data bude připraveno 64GB úložiště. Novinka bude pochopitelně podporovat také LTE sítě, bohužel se opět nedočkáme podpory českých frekvencí.

 

Původně se spekulovalo, že bychom se mohli dočkat fotoaparátu s rozlišením 23 Mpx, výrobce ale nakonec osadil senzor s rozlišením „pouze“ 13 Mpx. Pro osvětlení tmavých scén poslouží dvojice LED, které mají rozdílný odstín svitu. Přední kamera dostala do vínku pouze 4Mpx senzor. Jako operační systém zvolil výrobce Android ve verzi 5.0.2, který bude doplněný o nástavbu MIUI V6. Cena tohoto modelu zatím nebyla zveřejněna. K oficiálnímu uvedení by mělo podle posledních informací dojít až v listopadu.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku