Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 5 pózuje na detailních snímcích. Těšte se na kvarteto barevných variant

Xiaomi Mi 5 pózuje na detailních snímcích. Těšte se na kvarteto barevných variant

Od představení poslední řadové vlajkové lodě Xiaomi uplynul rok a půl a tak je netrpělivě očekáván její nástupce, který by se měl při zachování posloupnosti v označení jmenovat Mi 5. Xiaomi jej údajně chystá rovnou ve dvou verzích – klasické s 5,2″ displejem a Plus s úhlopříčkou displeje mezi 5,5 – 5,7″. Nyní se nám dostávají do rukou nové rendery chystané novinky, a to hned ve čtyřech barevných kombinacích – černé, bílé, zlaté a růžové.

  

Nové obrázky potvrzují oválné domovské tlačítko pod displejem, jehož součástí má být čtečka otisků prstů. Tělo telefonu má obepínat kovový rámeček, k němuž se bude s mírným zakřivením sklánět jak displej, tak zadní část telefonu; obě strany budou patrně vyrobeny z odolného skla.

Displej obou modelů má nést Quad HD rozlišení (u menšího se spekuluje i s Full HD), oba telefony má pohánět Snapdragon 820 a 4 GB RAM. V oblasti fotoaparátů je očekávána kombinace 16 megapixelů vzadu a 8 megapixelů vepředu, paměťové varianty mají být 16, (32), 64 a 128 GB. Pokud se potvrdí předchozí spekulace, musíme bohužel zapomenout na podporu „tuzemských“ frekvencí LTE (více informací).

 
Nové rendery korespondují s nedávno zveřejněnými fotografiemi

Zatím bohužel nemůžeme potvrdit datum představení, spekuluje se, že na čipset Snapdragon 820 má až do konce března exkluzivitu Samsung, tudíž by novinky od Xiaomi mohly jít na trh až v dubnu. Ostatně sám ředitel Xiaomi Lei Jun se nedávno nechal slyšet, že na chystané vlajkové čínské společnosti se vyplatí počkat.

Xiaomi Mi5 můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. dfg (neregistrovaný)

    Samsung s logem MI

  2. veru toto je okata kopia samsungu… ach jaj.

  3. Samsung má lépe umístěnou čočku fotoaparátu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).