Sledujte nás na YouTube

Xiaomi Mi 4c prošlo certifikací a benchmarkem: V hlavní roli Snapdragon 808

Xiaomi pracuje na vylepšené verzi modelu Mi 4i, který se s pětipalcovým Full HD displejem a procesorem Snapdragon 615 řadí do vod střední třídy. Chystaná novinka vystupuje pod označením Mi 4c a po stránce designu se od svého sourozence neliší. Zato uvnitř se odehrála jedna důležitá změna, kterou je výměna procesoru. Místo zmiňovaného Snapdragon 615 zde naleznete o poznání výkonnější šestijádrový Snapdragon 808.

 

Ten doplňuje grafický akcelerátor Adreno 418 a operační paměť o velikosti 2 GB. Ostatní výbava zůstává stejná – těšit se tak můžete na 13Mpx fotoaparát, přední kameru s rozlišením 5 Mpx a 3100mAh baterii. Bohužel, ani tentokrát nepůjde 16GB interní úložiště rozšířit, což zařízení u spousty potenciálních zájemců diskvalifikuje z výběru.


Screenshot z benchmarku AnTuTu potvrzuje uvedené změny 

Operační systém Android se oproti Mi 4i dočká updatu na verzi 5.1.1 Lollipop, k nepoznání jej poté promění nadstavba MIUI 7. Vzhledem k faktu, že zařízení již prošlo certifikací u čínského úřadu TENAA, očekáváme oficiální představení v nejbližší době, jak to bude s dostupností však v tuto chvíli říct nedokážeme.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

3 komentáře

  1. nerdak (neregistrovaný)

    snap 808 je 6jadro a nie 8

  2. Tomas (neregistrovaný)

    Snapdragon 808 je 6 jadro ;)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *