Domů » Bleskovky » Xiaomi chce ovládnout vyšší střední třídu: Model „Ferrari“ bude mít osmijádro a Full HD displej

Xiaomi chce ovládnout vyšší střední třídu: Model „Ferrari“ bude mít osmijádro a Full HD displej

Smartphony čínské společnosti Xiaomi vždy nabízely vynikající poměr cena / výkon. Jelikož se jedná o poměrně mladého výrobce, není jeho nabídka zdaleka tak široká jako je tomu u jiných značek. V tomto týdnu jsme vás informovali o chysté novince, která míří na nenáročné zákazníky. Střední třídu bohužel Xiaomi téměř nepokrývá. Především mezi modely Mi4 a Redmi 2 je propastná mezera. V databázi benchmarku GFXBench se nyní objevil dosud nepředstavený smartphone s kódovým označením Ferrari, který bude chtít tento nedostatek napravit.

 

Základem přístroje je displej s úhlopříčkou 4,9″ a rozlišením 1080 × 1920 px (fullHD). Osmijádrový procesor Snapdragon 615 pochází s dílen Qualcommu a je taktován na 1,6 GHz. Operační paměť bude mít kapacitu 2 GB. O grafický výkon se stará čip Adreno 405.

Z uniklých informací dále víme, že bude novinka vybavena 12 Mpx fotoaparátem, který zvládá záznam videa ve fullHD rozlišení. Přední kamera disponuje rozlišením 5 Mpx. Některé zájemce bude mrzet chybějící podpora NFC.

Operačním systémem bude Android ve verzi 5.0.2 Lollipop. Podobně jako u ostatních modelů tohoto výrobce se bude ovšem jednat o značně přepracovaný systém MIUI, který je pouze založen na OS od Googlu. Kdy se dočkáme oficiálního představení této novinky, zatím bohužel není známo. Jistý není ani konečný název. Ferrari je totiž nejspíše jen kódové označení prototypu a ve finále se změní.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).