Domů » Bleskovky » Xiaomi plánuje další expanzi: Telefony se systémem MIUI zamíří na africký trh

Xiaomi plánuje další expanzi: Telefony se systémem MIUI zamíří na africký trh

Čínský výrobce Xiaomi se v poslední době rozjel. Kromě očekávaného představení již sedmé verze operačního systému MIUI jsme se dočkali i nového tabletofonu Redmi Note 2 a podle posledních informací se již brzy dočkáme dalšího smartphonu, který ponese označení Xiaomi Mi4c. Výrobce se dlouho držel pouze svého domovského trhu a až před nedávnem došlo k expanzi do Indie.

 

Podle posledních zpráv se prý výrobce rozhodl, že zamíří na další rychle rostoucí trh. Již v září prý společnost zamíří na africký trh. Tento krok je opravdu ambiciózní. Ve většině afrických států je totiž trh s mobilními telefony velmi omezený. Pokud ovšem zachová výrobce svou agresivní cenovou politiku, může být pro obyvatele těchto států nabídka Xiaomi velmi lákavá. Nenasycený africký trh může výrobci pomoci k dalšímu nárůstu prodejních čísel. Uvidíme, kdy se dočkají i další trhy. Do té doby se musíme spokojit s nabídkou obchodů, které smartphony Xiaomi dováží.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

6 komentářů

 1. geronimo_cz (neregistrovaný)

  komu to tam chtej prodavat kdyz uz budou vsichni v evrope? =D

 2. operačný systém MIUI? to je novinka?

  ja poznám iba prostredie MIUI, ktoré je postavené na operačnom systéme s názvom android

  • Ledrp (neregistrovaný)

   V tom případě ani Android není operační systém – ten je také postavený na Unixu.

   Do not feed the troll

  • qwert (neregistrovaný)

   To není moc pravda, ve skutečnosti je postavený na Linuxu, který je klonem Unixu.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Linux není klon (kopie) Unixu. Vychází z filosofie operačního systému UNIX, ale je psán celý znova a nemá 100%ní kompatibilitu s Unixem ( např BSD)

   Už jen pro licenci pod kterou je šířen to není Unix. Proto Google zvolil Linux a né UNIX ( BSD)

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Samotné Xiaomi neoznačuje MiUI jako systém nebo OS

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).