Domů » Bleskovky » Další vlajkový model od Xiaomi nabídne displej s technologií ClearForce od Synaptics

Další vlajkový model od Xiaomi nabídne displej s technologií ClearForce od Synaptics

Mezi největší novinky iPhonu 6s/Plus patří displej s technologií 3D Touch. Uživatelé tuto funkci přijali více než kladně, čehož si pochopitelně všimli ostatní výrobci. V dohledné době tak můžeme očekávat nástup další generace smartphonů s více či méně podobným stylem dotykového ovládání. Poměrně nedávno se médii prohnala zpráva o společnosti Xiaomi a její dychtivosti po modulech s taptickou odezvou. Podle aktuálních informací to vypadá, že při hledání uspěla a její další vlajkový model nabídne řešení od firmy Synaptics.

Technologie nese komerční označení ClearForce a v podstatě nabízí totožné specifikace, jako jablečná alternativa. Mezi nativní funkce patří speciální gesta pro plynulé listování v seznamech či vyvolávání kontextových nabídek. Další zajímavostí je možnost dvoupolohových akcí, které usnadní používání aplikací na displejích s velkou úhlopříčkou. Celkový výčet schopností ClearForce je pochopitelně větší, v praxi bude záležet na šikovnosti a především kreativitě vývojářských týmů. 

 

Zdá se, že trend pro rok 2016 je pevně daný. S jistou lze očekávat, že připravované modely z nejvyšší kategorie nabídnou displeje s vrstvou snímající úroveň tlaku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments