Domů » Bleskovky » Další vlajkový model od Xiaomi nabídne displej s technologií ClearForce od Synaptics

Další vlajkový model od Xiaomi nabídne displej s technologií ClearForce od Synaptics

Mezi největší novinky iPhonu 6s/Plus patří displej s technologií 3D Touch. Uživatelé tuto funkci přijali více než kladně, čehož si pochopitelně všimli ostatní výrobci. V dohledné době tak můžeme očekávat nástup další generace smartphonů s více či méně podobným stylem dotykového ovládání. Poměrně nedávno se médii prohnala zpráva o společnosti Xiaomi a její dychtivosti po modulech s taptickou odezvou. Podle aktuálních informací to vypadá, že při hledání uspěla a její další vlajkový model nabídne řešení od firmy Synaptics.

Technologie nese komerční označení ClearForce a v podstatě nabízí totožné specifikace, jako jablečná alternativa. Mezi nativní funkce patří speciální gesta pro plynulé listování v seznamech či vyvolávání kontextových nabídek. Další zajímavostí je možnost dvoupolohových akcí, které usnadní používání aplikací na displejích s velkou úhlopříčkou. Celkový výčet schopností ClearForce je pochopitelně větší, v praxi bude záležet na šikovnosti a především kreativitě vývojářských týmů. 

 

Zdá se, že trend pro rok 2016 je pevně daný. S jistou lze očekávat, že připravované modely z nejvyšší kategorie nabídnou displeje s vrstvou snímající úroveň tlaku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. pet (neregistrovaný)

  pokud to ma zvysovat hmotnost a rozmery tak at si to nechaji! telefony jsou vetsi a tezsi misto opaku a nevim kam to pujde dal?

 2. Naozaj nadherne video, ani si len nedali tu namahu aby tam presne napasovali tu simulaciu ovladania.

  Este ma napadla jedna vec. Dnesny trend je co najvacsi displej. Uz iPhone 6S plus sa ovlada pomerne zle jednou rukou, lebo na vzdialenejsej casti disleja od palca na ruke sa tazsie odhaduje potrebna sila a zopar krat mi aj telefon takmer vypadol z ruky. Mensi iPhone sa ovladal celkom dobre, ale bolo to ergonomicky tak na hrane.

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Klidně 4D , klidně PB paměti , klidně THz CPU , kludně 8K rozlišení ale pokud by něco bylo opravdu bomba byla by to komletní podpora frekvencí schválených pro 2G / 3G 4G sítě v USA a EU.

 4. petr (neregistrovaný)

  Ja bych raci uvital telefon který ma hlavni display maly s klasickou klavesnici pro sms volani a rychlich odpovedi na ruzne notifikace treba po odklopeni by byl velky5″ dotikovi panel pro internet,hrani a praci. Mohl vy byt klidne tlustej a vazit 200g ale clovek vy se benusel furt sr..t s dotikovou key a resit preklepy ps:sry za chyby jsem vymrzlej na strese v praci

 5. Tenhle zabiják vlajkových lodí bude mít Android nebo Windows ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).