Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá přesun datových center z Číny kvůli rychlosti, expanzi a kyberšpiónům

Xiaomi chystá přesun datových center z Číny kvůli rychlosti, expanzi a kyberšpiónům

Čínský tygr na trhu mobilních telefonů informoval, že svá cloudová úložiště přesune pryč z Pekingu. Důvodem změny je podle vyjádření viceprezidenta Xiaomi Huga Barry pomalá rychlost obsluhy pro uživatele mimo Čínu, což je ve chvílích, kdy Xiaomi mohutně expanduje, pro firmu velmi důležité. Západní uživatelé jejich smartphonů/tabletů, ale i launcherů MIUI se tedy mohou těšit na zásadní zkvalitnění služeb, což, přiznejme si, bylo velmi potřeba.


Hugo Barra

Z pekingských datacenter se data Xiaomi stěhují k Amazonu do Kalifornie (využívat budou služby Amazon Web Services a do druhého centra v Singapuru. Hugo Barra dále uvedl, že například uživatelé v Hong Kongu, Tchaj-wanu nebo Singapuru se mohou těšit na více než 30% zrychlení. V Indii bude pak nárůst kvality připojení cloudových služeb u uživatelů společnosti Xiaomi téměř 200%. Příští rok je rovněž plánovaná spolupráce s datovými centry v Indii a Brazílii.

Změna datacenter je pak vcelku zřejmým vyústěním postupného opouštění své čínské domoviny. Xiaomi prakticky od svého vzniku čelí pochybnostem ohledně ochrany soukromých uživatelských dat. Kybernetická válka spokojeně pokračuje a Čína je jedním z hlavních aktérů. A to reputaci stále rostoucího mobilního výrobce Xiaomi zrovna moc nepomáhá.

Daniel Javorský

3 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Pochybnosti ? Odesílání dat z API pro kontakty na čínské ministerstvo informací ( obdoba BIS )jsou pochybnosti?

  Podle mně k alternativním značkám je nedůvěra nejen po téhle stránce… …a věřil bych že přestěhování datacenter bude skutečně jen praktické z hlediska rychlosti.

  • Proč by mi mělo vadit, že má čínská vláda informace o mně?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   albru123: To je do jisté míry pravda. Ty informace jsou jim samotným k ničemu. Jenže ty data platím sám byť objem bitů \bajtů jsou symbolické.

   Co by nám mělo vadit, ale všem je že ty informace budou prodávat. A spam nám vadí všem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).