Xiaomi chce být jedničkou na trhu, do tří let prý překoná Apple

Xiaomi Mi 11 Ultra recenze 001

Čínskému gigantu Xiaomi už nestačí být celosvětovou trojkou na trhu ve výrobě smartphonů. Slovy svého zakladatele a generálního ředitele Lei Juna firma oznámila útok na první místo, které po vydařeném 4. kvartálu roku 2021 okupuje Apple, alespoň tedy podle dat analytické společnosti Canalys.

xiaomi lei jun
Generální ředitel Lei Jun chce z Xiaomi v příštích třech letech udělat světovou jedničku

Prostřednictvím sociální sítě Weibo ředitel Lei Jun řekl, že Xiaomi se zaměří na segment prémiových smartphonů, ve kterém chce konkurovat Applu, přičemž čínská společnost by taktéž ráda převzala štafetu po svém konkurentovi Huawei. Ten v době před sankcemi ze strany Spojených států dosáhl na první místo na globálním trhu s chytrými telefony.

„Chceme se svými produkty vyrovnat Applu co se týče kvality i uživatelského zážitku a zároveň se stát největší čínskou značkou vyrábějící prémiové smartphony. Chtěli bychom těchto cílů dosáhnout v následujících třech letech,“ řekl Lei Jun. Ve svém příspěvku také popsal konkurenční boj s Applem jako „válku na život a na smrt.“

Xiaomi chce do tří let překonat Apple a stát se jedničkou na trhu

Jako mnoho jiných společností, také na Xiaomi tvrdě dopadl celosvětový nedostatek čipů. To ovšem společnosti nezabránilo ve druhém kvartálu loňského roku poprvé překonat svého rivala z Cupertina, který si prvenství vzal vzápětí zpátky. Začít Apple déledoběji udržovat za sebou už do tří let se tak nezdá jako nesplnitelný cíl.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku