Domů » Bleskovky » Xiaomi chce být jako Samsung. Po vlastním čipsetu vyvíjí další důležitou mobilní komponentu

Xiaomi chce být jako Samsung. Po vlastním čipsetu vyvíjí další důležitou mobilní komponentu

Čínský drak Xiaomi se chce stát dalším výrobcem fotočipů pro mobilní telefony. Prozradil to interní email ředitele společnosti Leie Juna, který unikl na internet. V něm Jun přemýšlí o pořizování fotografií jako o jedné z nejdůležitějších schopností moderních smartphonů, a právě vývoj vlastního čipu by měl posunout telefony Mi a Redmi blíže ke konkurenci.

Nutno podotknout, že Xiaomi začíná pomalu růst i s fotočipy od jiných výrobců, smartphone Mi Mix 2S se například velmi dobře umístil v žebříčku DxOMark, aktuálně mu patří páté místo, o které se dělí s iPhonem X a Huawei Mate 10. Prvního fotočipu od Xiaomi bychom se mohli dočkat někdy v průběhu příštího roku, zda půjde čínský výrobce do střední třídy nebo se hned pokusí o high-end, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Sony nalialo obrovske peniaze do vyvoja svojich fotocipov a zainvestovalo cas a ludi do tohto biznisu, aby sa dostalo tam kde je teraz. Pochybujem, ze xiaomi dokaze to iste.

    • Protože museli u toho vymyslet plno nových věcí, daň průkopníka. Následovníci to mají značně snazší…

  2. Xiaomi sice dělá hodně dobrých věcí o kterých spousta lidí neví, ale myslím si že vyvíjet vlastní fotočipy je zbytečnost a asi k tomu ani nedojde. Raději ať vyladí svůj firmware a telefony budou fotit výborně (snad). Aspoň tak jak se jim to podařilo v Mi MIx 2S i když z nás si to zatím nikdo nevyzkoušel. Já si ho chci pořídit pod stromeček a pak porovnám se současným Mi MIX.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).