TOPlist

Xiaomi Buds 4 Pro vydrží 38 hodin, podporují hi-res audio, prostorový zvuk i ANC

Xiaomi Bud 4 Pro 05
  • Xiaomi se na MWC pochlubilo prémiovými bezdrátovými sluchátky
  • Oslní kvalitou zvuku i výdrží na jedno nabití
  • Česká cena je poměrně sebevědomá – 5 199 Kč

Společnost Xiaomi nepřivezla na veletrh MWC pouze smartphony, ale i nějaké to drobné příslušenství. Jedním z nich jsou bezdrátová sluchátka Xiaomi Buds 4 Pro, které zaujmou jak svým designem, tak i působivými vlastnostmi.

Xiaomi Bud 4 Pro 10

Xiaomi Buds 4 Pro na první pohled zaujmou designem nabíjecí krabičky, která má svými oblými tvary a kombinací lesklých a matných materiálů připomínat vesmírnou kapsuli. Do prodeje půjdou dvě barevné varianty – zlatá a černá.

Ve stejných barvách jsou vyvedená i samotná sluchátka s krátkými nožičkami a vyměnitelnými náušníky, které se díky použitému materiálu LSR umí přizpůsobit uchu a postarají se o primární odstínění okolního hluku. O úplný klid se ale postará až funkce aktivního potlačení hluku, která má odfiltrovat veškeré nežádoucí ruchy s hloubkou až do 48 decibelů.

Co se zvukové kvality týče, mají nová sluchátka od Xiaomi patřit k těm nejlepším. Díky podpoře technologie LDAC od Sony zvládají přehrávat audio ve vysokém rozlišení, a to s datovým tokem až 990 kb/s při bitové hloubce 32 bitů. Podporován je i prostorový zvuk, který se mění podle natočení hlavy uživatele. Zvuk je navíc možné upravovat skrze aplikaci Xiaomi Earbuds, která umí například vyladit ANC v šesti úrovních, režimy propustnosti ve třech úrovních nebo spravovat spárovaná zařízení – Xiaomi Buds 4 Pro umí udržet aktivní dvě najednou a plynule mezi nimi přepínat.

Xiaomi Bud 4 Pro 06

Komunikace sluchátek s ostatními zařízeními probíhá přes Bluetooth 5.3, dobíjení je možné buď přes port USB-C nebo bezdrátově. Na jedno nabití je možné nepřetržitě poslouchat až 9 hodin, s průběžným dobíjením v krabičce se lze dostat až na 38 hodin.

Cena a dostupnost

Xiaomi Buds 4 Pro mají být na českém trhu dostupné od dnešního dne za sebevědomou cenu 5 199 Kč včetně DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku