Domů » Bleskovky » Xiaomi bude první! Nabušený smartphone se Snapdragonem 888 bude představen ještě letos

Xiaomi bude první! Nabušený smartphone se Snapdragonem 888 bude představen ještě letos

Qualcomm před nedávnem představil nový čipset Snapdragon 888, se kterým se budeme setkávat ve vlajkových smartphonech příštího roku. První telefon s touto čipovou sadou nicméně bude uveden již letos, podle očekávání si prvenství uzme společnost Xiaomi s modelovou řadou Mi 11. Pozvánky na slavnostní odhalení se již šíří po čínských sociálních sítích.

mi 11

Xiaomi Mi 11 dorazí ještě letos

K premiéře Xiaomi Mi 11 dojde v pondělí 28. prosince, přičemž podle pozvánky má nová řada smartphonů přinést „spoustu průlomových věcí“. Očekávány jsou dva modely, základní Mi 11 a vybavenější Mi 11 Pro. Kromě nového čipsetu se můžeme těšit na nové fotoaparáty, rychlejší nabíjení a pravděpodobně i kombinaci AMOLED displeje s Quad HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. 28. prosince se odehraje pouze čínská premiéra těchto smartphonů, tu globální patrně můžeme očekávat až počátkem příštího roku.

Xiaomi chystá globální akci na 5. ledna, ovšem její hlavní hvězdou patrně vlajkové modely řady Mi 11 nebudou. Xiaomi v pozvánce láká na 108Mpx fotoaparát a odhaluje vzhled fotomodulu, který jsme viděli u nedávno odhaleného smartphonu Redmi Note 9 Pro 5G. Je tedy pravděpodobné, že v lednu bude odhalena jeho globální varianta označená jako Xiaomi Mi 10i.

Xiaomi Mi 10i nabídne solidní výbavu čítající čipset Qualcomm Snapdragon 750G, 6,67″ Full HD+ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, 108Mpx fotoaparát, akumulátor kapacitou 4 820 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 Wattů. Cena tohoto telefonu v Číně začíná na 1 599 CNY, což je v přepočtu asi 5 400 korun bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Nevím Nevím...

    Tady jako problém vidím, že zatímco u eS21 člověk ví, že si v něm koupí vlajku, řekněme „středního proudu“, tak jako třeba u Sony, tak u tohoto modelu nemám úplně jasno, do jaké míry by z portfolia Xiaomi roku 2021 byl jeho vrcholem. Sice se dá říci, že poznávacím prvkem mobilu nové sezony je nový chipset, to ale nic nemění na tom, že nejsem ještě ani na jejím začátku. I když je pravdou, že když bych si srovnal eS20 s iPhone 12, člověka napadne, že nebylo třeba na co čekat. Pořád čekám něco víc než jen nový procesor. Baterie, poddisplejová technologie, nevím…

    • Jaroslav Hronek

      Tady víš, že si za menší prachy koupíš to nejlepší, co Android nabízí. Co chceš víc? Aby uměl ještě plavat kraula?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).