Domů » Bleskovky » Xiaomi AirDots Pro: nová sluchátka útočí na AirPods cenou i designem

Xiaomi AirDots Pro: nová sluchátka útočí na AirPods cenou i designem

Společnost Xiaomi oficiálně oznámila nová bezdrátová sluchátka AirDots Pro. Vzhledově se nápadně podobají AirPodům od Applu, nabízejí však mnohem atraktivnější cenu. Lidé je pořídí za 399 juanů (v přepočtu přibližně za 1330 korun). Sluchátka vstoupí do prodeje už zítra, tedy 11. ledna.

Xiaomi AirDots Pro: kompatibilita, váha a funkce

AirDots Pro lze jednoduše spárovat se zařízeními, která běží na operačních systémech Android a iOS a v případě notebooků také Windows. Potenciální zájemce jistě potěší váha, která činí nepatrných 5,8 gramů. Obě sluchátka mohou fungovat nezávisle jedno na druhém, aniž by přitom docházelo k ovlivnění kvality zvuku. Xiaomi dále slibuje, že AirDots Pro nabídnou aktivní potlačení šumu a dotykové ovládání hudby, hovorů či hlasového asistenta.

Slušná výdrž a podpora rychlého nabíjení

Co se týče výdrže, výrobce slibuje až deset hodin poslechu na jedno nabití. Díky podpoře rychlého nabíjení lze sluchátka plně nabít za jednu hodinu. Pouhých deset minut v nabíječce by pak mělo vystačit na 70 minut poslechu. Má Xiaomi šanci přinést na trh cenově dostupnou a zároveň důstojnou alternativu bezdrátových sluchátek do Applu?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

23 komentářů

 1. Až na ty špunty přímo do uší. Z toho se mě dělá blbě. Proto airpods jsou pro mě jednička.

  • Jasné, že to nesedí všem, ale tyto špunty mají tu výhodu, že lépe tlumí okolí a není tak třeba poslouchat tak nahlas -> není to takový mordor pro uši. Ale proti gustu… :)

  • Tak ne každý poslouchá v hluku či se chce oddělit od okolí?

  • Ty aby jsi nezapomněl napsat nějakou 3,14čovinu.

  • Já stále nechápu, co mají všichni s tím tlumením okolí. Co jsem pozoroval, tak Airpody nejčastěji lidé používají venku např. na procházku nebo při běhání. A při takových činnostech člověk rozhodně potřebuje vědět o svém okolí, kdyby mě nějaký jouda srazil nebo opačně.

  • Ja moje pouzivam hlavne v kancli, ale tiez pri sporte, prechadzkach atd a nedam na ANC dopustit. Netreba byt kkt, ale kukat okolo seba.

  • Ja moje pouzivam hlavne v kancli, ale tiez pri sporte, prechadzkach atd a nedam na ANC dopustit. Netreba byt k*k*t, ale kukat okolo seba.

  • cuni: tak ne kazdy zije v ustavu jako ty. Kdyz nekdo pracuje v open space, hluk potrebuje izolovat

 2. Franta Tyčka

  Ale kulový.
  AirPods jsou best.
  Čekáme na new generation.

 3. Špunty tohoto typu, co se designu a ergonomie týče, má za mě nejlépe vyřešeny Apple, v tom vidím jeho inovaci na tomto poli. Ovšem nebyl by to Apple, kdyby tomu nedal průměrné/podprůměrné střeva za cenu převyšující takové marky jako např. Sennheiser.

  • *pecky. Jako špunty stojí Apple sluchátka za prd.

  • ja chapu tu cenu v dobe, kdy to predstavil, protoze ta technologie byla dost imponujici … at uz z pohledu funkcnosti, tak i techologie … ted ale po tech dvou letech ta cena mela byt podle me nekde na polovine.

 4. AAC, AptX, LDAC,…?

 5. Kde udělali soudruzi v Číně chybu když se inspirovali zrovna u designových skvostů jakým Airpody jsou ?

  • Co je na nich tak skvostného? Úplně obyčejná strašně předražená bílá sluchátka. A když jsem je měl na uších tak zvukově ani náhodou neměla na moje sluichátka za 500Kč – QZ ZS5 nebo ZS6

  • Které jsou opět designové kopie sluchátek Campfire

 6. Kdy budou sluchátka k prodeji?

 7. Na Xiaomiobchod.cz skladem i Airdots Pro, cena vysoká, ale zatím je nikdo nemá

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).