Domů » Bleskovky » Xiaomi AirDots Pro: nová sluchátka útočí na AirPods cenou i designem

Xiaomi AirDots Pro: nová sluchátka útočí na AirPods cenou i designem

Společnost Xiaomi oficiálně oznámila nová bezdrátová sluchátka AirDots Pro. Vzhledově se nápadně podobají AirPodům od Applu, nabízejí však mnohem atraktivnější cenu. Lidé je pořídí za 399 juanů (v přepočtu přibližně za 1330 korun). Sluchátka vstoupí do prodeje už zítra, tedy 11. ledna.

Xiaomi AirDots Pro: kompatibilita, váha a funkce

AirDots Pro lze jednoduše spárovat se zařízeními, která běží na operačních systémech Android a iOS a v případě notebooků také Windows. Potenciální zájemce jistě potěší váha, která činí nepatrných 5,8 gramů. Obě sluchátka mohou fungovat nezávisle jedno na druhém, aniž by přitom docházelo k ovlivnění kvality zvuku. Xiaomi dále slibuje, že AirDots Pro nabídnou aktivní potlačení šumu a dotykové ovládání hudby, hovorů či hlasového asistenta.

Slušná výdrž a podpora rychlého nabíjení

Co se týče výdrže, výrobce slibuje až deset hodin poslechu na jedno nabití. Díky podpoře rychlého nabíjení lze sluchátka plně nabít za jednu hodinu. Pouhých deset minut v nabíječce by pak mělo vystačit na 70 minut poslechu. Má Xiaomi šanci přinést na trh cenově dostupnou a zároveň důstojnou alternativu bezdrátových sluchátek do Applu?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments